Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR a SR

Mihálik jde z Alkmaaru do Plzně, Viktoria na něj uplatnila opci

Z hostování je přestup. Vedení Viktorie Plzeň uplatnilo opci na ofenzivního záložníka či útočníka Ondřeje Mihálika, který v klubu od loňského léta hostoval z nizozemského Alkmaaru. Západočeši s třiadvacetiletým fotbalistou podepsali smlouvu na tři roky.

Ondřej Mihálik
zdroj: ČT sport

"Ondra je pracovitý hráč se skvělým charakterem a vzorným přístupem. Výborně si zvykl na prostředí, během ročního hostování z Holandska nás přesvědčil o svých kvalitách. Vidíme v něm pro klub budoucnost, a proto jsme se společně s trenérem i sportovním ředitelem jednomyslně shodli na využití předkupního práva," řekl generální manažer Viktorie Adolf Šádek klubovému webu.

"Priorita z mé strany i ze strany rodiny byla zůstat v Plzni. Je to i pro mou hlavu jistota, že tu zůstanu a nemusím řešit nic jiného. Jsem strašně rád, že to tak dopadlo," prohlásil Mihálik.

V této sezoně zasáhl do 20 ligových zápasů, i když většinou až jako střídající hráč. Na kontě má dvě branky a jednu asistenci. Za Viktorii nastoupil také loni v letní kvalifikaci evropských pohárů.

V české lize Mihálik před odchodem do Nizozemska hrál také ještě za Jablonec. Celkem v tuzemské nejvyšší soutěži nastoupil k 73 utkáním a dal v nich 16 branek.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články