Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Na EURO 2020 s Jakubem Janktem

Mešanovič: Tlak nás nesvazuje, splnili jsme cíl. Ale šéfům jsme radost neudělali

Praha – Mělo jít o vítězoslavný návrat stadionu do rukou klubu. Místo toho si ale Slavia zavařila v boji o titul, když s Jabloncem jen remizovala 1:1, a do čela se tak díky lepšímu vzájemnému zápasu dostala Plzeň. Podle útočníka sešívaných Murise Mešanoviče ale za zhoršenými výsledky jeho týmu nestojí tlak.

Utkání Slavia - Plzeň
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Bosenský útočník odmítl, že by Slavii svazoval s blížícím se závěrem sezony tlak. "Myslím, že ne. Naši šéfové nás uklidňují, že jsme cíl, co jsme měli pro tuto sezonu, už splnili. Teď jedeme nad plán. Ale jsme v takové pozici, že prostě o titul chceme bojovat a budeme o něj bojovat do konce," je odhodlaný Mešanovič.

Šestadvacetiletého forvarda Slavie výsledek mrzel i kvůli klubovému vedení, které dostalo Eden znovu do rukou Slavie. "Dnes jsou tu velké oslavy a my jsme bohužel neudělali šéfům radost," řekl Mešanovič. "Chtěli jsme vyhrát hlavně po tom výkonu, co jsme převedli při úterní prohře v poháru se Zlínem. Chtěli jsme to napravit, řekli jsme si, že to bylo špatné. A my to dneska zopakujeme," kroutil hlavou Mešanovič.

V ligové sezoně skóroval jedenáctkrát a z toho hned šest branek včetně dnešní zaznamenal jako střídající hráč. Jablonci dal gól po samostatném úniku. "Nejdříve jsem to chtěl zakončit hned, ale balon mi skákal. Tak jsem si to rozmyslel, počkal jsem, až se to zklidní. Chtěl jsem to dát na zadní tyč a povedlo se," popsal šestadvacetiletý třetí nejlepší střelec ligové sezony.

Je nám líto, video expirovalo.
Zápas s Jabloncem jsme nezvládli v hlavě, říkají zklamaní slávisté

Připustil, že bod je asi maximem, co Slavia z dnešního nepovedeného zápasu mohla vytěžit. "Máme bod, který jsme si možná ani nezasloužili. Jablonec měl opravdu hodně šancí, koledovali jsme si o to, abychom prohráli," uznal Mešanovič. "Musíme poděkovat Jirkovi Pavlenkovi, předvedl skvělé zákroky a zachránil nás," vyzdvihl domácího gólmana.

Zatímco před týdnem mohla Slavia snít o zisku historického double, po vyřazení z poháru a dnešní prohře je vše jinak. Boj o titul má ve svých rukou Plzeň. "Nemyslím si, že se něco děje v kabině. Tuto sezonu jsme už byli dole a pak šli nahoru. Musíme teď začít od začátku, jezdit po hřišti a dělat body jako předtím," uvedl Mešanovič.

"Jsou čtyři kola do konce a ví se, že můžeme ztratit my i Plzeň. Los není lehký, pokud Jablonec doma předvede teď s Plzní stejný výkon, určitě je potrápí," mínil Mešanovič.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy