Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Mistrovství ČR Dolní Břežany

Mandous se vrátil do branky Slavie a radoval se: Cítím se skvěle, ta nula nám pomůže

Počkat si na svou šanci a pak ji využít. Brankář Aleš Mandous dostal v brance Slavie v dohrávce 3. kola první ligy proti Olomouci přednost před Ondřejem Kolářem, nedostal gól a pomohl svému týmu k vítězství 1:0. Devětadvacetiletý reprezentant byl nadšený, že se proti bývalému klubu, odkud v létě do Edenu přišel, dočkal své první nuly v dresu Pražanů. Trenér Slavie Jindřich Trpišovský označil Mandouse za nejlepšího hráče zápasu, zda ho nasadí i do nedělního šlágru proti Plzni, ale zatím neví.

Aleš Mandous
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Cítím se skvěle. Vyhráli jsme, konečně taky s nulou. Ta nebude mít vliv jenom na mě, ale na celý tým. Určitě nám hodně pomůže a zvedne sebevědomí. Dlouho jsme zápas bez inkasovaného gólu neodehráli. Splnilo se to navíc proti Olomouci, což mě může sice trochu mrzet, ale jenom trochu," řekl v klubové nahrávce gólman, jenž ze Sigmy v červenci do Prahy přišel.

Při zranění jedničky Koláře odchytal v září a na začátku října šest soutěžních zápasů. Dostal se i do reprezentace, ale z osobních důvodů sraz národního týmu opustil. Podle médií s partnerkou přišli o nenarozeného potomka. Potom se do branky vrátil uzdravený Kolář.

"Měli jsme poradu s trenéry brankářů a rozhodl takový pocit z Mandyho. Prošel si těžkým obdobím, které ho zasáhlo, bylo to na něm vidět. Ale v poslední době to byl zpátky on. Vypadal velice dobře na tréninku. Rozhodly aktuální výkonnost i řeč těla na tréninku. Viděl jsem, že se do brány těší. Roli mělo i to, že jsme hráli s Olomoucí. Podle mě byl mužem zápasu, působil v bráně velice dobře," konstatoval Trpišovský.

Mandous během utkání moc práce neměl. "Musel jsem být neustále koncentrovaný. Olomouc měla několik náběhů za obranu a brankář musí být neustále ve střehu. Stačí jedna situace a vše může být najednou jinak. Jsem rád, že se nám zápas povedl. Jen je škoda, že jsme nedali víc gólů," uvedl Mandous.

Trpišovský ještě není rozhodnutý, zda jej postaví i v neděli proti Plzni. "Bavili jsme se, že to zatím bude jen na dnešní utkání a potom si řekneme dál. Ale jsme s ním maximálně spokojení, s jeho výkonem a tím, jak dnes působil ve hře nohama. Budeme nad tím ještě sedět," řekl Trpišovský.

Slavia po výhře nad Olomoucí snížila ztrátu na vedoucí Plzeň na čtyři body. "Dnešní vítězství a tři body jsou pro nás velmi důležité. V neděli to bude krásný zápas proti lídrovi tabulky. Na to my ale nekoukáme, je nám jedno, jestli jsou první, nebo v prostředku tabulky. Budeme chtít jednoznačně další tři body," uvedl Mandous.

Jeho tým dnes netradičně absolvoval dvě děkovačky, jednu už před zápasem. Šlo o omluvu za to, že část hráčů nedorazila za fanoušky na děkovačku po víkendové remíze 2:2 v Českých Budějovicích. "S kluky v kabině jsme si řekli, že po tom, co se stalo v Budějovicích, uděláme na usmířenou tohle. Inicioval to (náhradní brankář) Přéma Kovář, myslím, že se to povedlo. Po zápase jsme si tak mohli užít krásnou společnou děkovačku, jak je zvykem," dodal Mandous.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články