Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Makal jsem, abych se sem dostal, řekl po prvním tréninku v Plzni Kayamba

Premiéru v novém týmu má za sebou v Plzni záložník Joel Kayamba. Fotbalista z Konga má za sebou úvodní trénink a přiznal, že si tak splnil sen. "Dneska to byl můj první trénink, dlouho jsem na to čekal a je to pozitivní. Jsem rád, že to dopadlo dobře," řekl Kayamba na tiskové konferenci slušnou češtinou.

Trenér Pavel Vrba a Joel Kayamba
zdroj: ČTK autor: Miroslav Chaloupka

Viktoria koupila hráče z Opavy už v záři, ale do konce podzimu ho ještě nechala ve slezském klubu na hostování. "Hrát za Plzeň je pro mě velký krok. Byl to pro mě vždycky sen a dneska už to není sen, ale realita. Na to se moc těším," konstatoval šestadvacetiletý krajní záložník.

Do České republiky přišel už v roce 2013 a postupně působil v Hlinsku, Příbrami, Hradci Králové, Pardubicích a Opavě, kde patřil k největším oporám. Viktorii bere jako výzvu a ocenění tvrdé práce.    

"Pro mě je to velký krok, věřím tomu, že není poslední. Já začal níž, makal jsem, abych se dostal tam, kde jsem dneska," prohlásil Kayamba, který si na začátku kariéry přivydělával i jako šatnář.    

Plzeň začala přípravu s novými posilami

Noví spoluhráči na něj udělali velký dojem. "Bylo to vidět hned na prvním tréninku, že kluci jsou někde jinde. Proto hrajou Ligu mistrů a jsou tam, kde jsou. Je tu velká kvalita i konkurence," ocenil Kayamba.    

Věří, že do týmu dobře zapadne. "Máme na to čas, budeme s klukama chodit na kafe a poznáme se co nejdřív. Tady v šatně jsou kluci výborní a věřím, že dohromady budeme dobrá parta," řekl.    

Plzeň znal už před svým příchodem do ČR, protože na Viktorii kdysi úspěšně sázel. "Bylo to před sedmi lety, když jsem byl ještě v Kongu. To byl jediný klub v Česku, na který se dalo sázet, protože vždycky vyhráli," konstatoval Kayamba. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy