Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Mahmutovič už je v Sigmě. Jako krok zpět to neberu, říká

Olomouc - Bosenský fotbalista Aidin Mahmutovič se připojil k hráčům Sigmy Olomouc, kde bude na jaře hostovat z Plzně. Přesun z kádru ligového lídra do předposledního celku tabulky nebere jako krok zpět. Věří, že mu to pomůže se znovu rozehrát a vrátit se do Viktorie v lepší formě. "Dojmy jsou dobré. Věděl jsem, že atmosféra v týmu je pohodová, kluci jsou také výborní. Byl to ode mě dobrý krok," řekl Mahmutovič.

Slavící Aidin Mahmutovič z Plzně
zdroj: ČTK autor: Němeček Pavel

"V Plzni jsem góly dával, když jsem nastoupil, a odváděl jsem dobrou práci. Ale Míša Ďuriš měl výbornou formu, s tím jsem nemohl nic dělat," dodal. Právě nečekaná gólová potence slovenského reprezentanta Ďuriše posadila Mahmutoviče jen na lavičku, a tak mu vedení Plzně umožnilo pravidelně hrávat jinde.

"Nebylo mi to nějak nařízeno. Mluvil jsem se sportovním ředitelem Plzně panem Šádkem o možnostech a on se mě ptal, zda bych chtěl do Olomouce, která má o mě eminentní zájem. A že by pro mě bylo dobré, abych co nejvíce hrál, což pro mě v Olomouci bude jednodušší než v Plzni. Budu makat, a i když vím, že ani tady nebudu mít základ nějak jistý, tak věřím, že mi to v kariéře pomůže," uvedl Mahmutovič.

O svém rozhodnutí diskutoval s jiným plzeňským hráčem Romanem Hubníkem, který v Sigmě hostoval na podzim. "Hubňa mi to doporučoval, radil mi, co a jak. Určitě mu ještě zavolám," připustil Mahmutovič. "Byly tam i nějaké jiné nabídky, ale rozhodl jsem se pro Sigmu a jsem rád," dodal.

Kvůli hostování přijde o boj o titul s Plzní. "Nedá se nic dělat. Klukům budu určitě na dálku fandit. Myslím, že mančaft na to mají a zvládnou to. A na podzim třeba budu za ně zas hrát," řekl Mahmutovič. Místo toho ho čeká boj o záchranu. "To bude těžké, ale Olomouc má dobrý tým a nepatří na patnácté místo. Já se budu moc snažit, abych góly pomohl k co nejrychlejší záchraně," slíbil.

Očekává, že do týmu také rychle zapadne. "Osobně sice kluky neznám, ale přece jen kopu první ligu deset let, tak se známe ze zápasů. Tam nebude žádný problém," věří Mahmutovič, který v Česku působí od roku 2007 a zatím nasbíral 183 ligových startů a 66 gólů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy