Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Forum Bez frází Barbory Černoškové

Lischka se vrací do Ostravy, tentokrát už na přestup. Baník byl jediná priorita, řekl

V zimní přestávce se nečekaně musel vrátit do Sparty, která si ho stáhla z hostování. Obránce David Lischka však nakonec i jaro stráví v Ostravě. A tentokrát už jako kmenový hráč ostravského celku. Oba týmy se totiž dohodly na přestupu čtyřiadvacetiletého stopera, jenž v novém působišti podepsal smlouvu na čtyři a půl roku.

 

Lischka po letním příchodu do Baníku ze Sparty zapadl do sestavy a stal se jednou z opor Slezanů. Na začátku zimní přípravy se hráč sice vrátil na Letnou, ale Ostravští o něj měli velký zájem a nakonec ho vykoupili ze smlouvy. Přestupovou částku kluby nezveřejnily.

"Pro mě byl Baník celou dobu jediná priorita. Jsem opravdu nadšený, že se to povedlo a já můžu pokračovat v rozdělané práci, kterou tady s mužstvem máme," prohlásil Lischka.

"Jsme opravdu velice spokojeni, že se nám podařilo transfer Davida realizovat. Byla to jedna z našich zimních priorit. Samozřejmě, že jednání byla velmi komplikovaná s ohledem na Davidův platný kontrakt ve Spartě. Ale nakonec došlo mezi kluby ke shodě a David se k mužstvu připojí už při odjezdu na soustředění," uvedl sportovní ředitel Baníku Alois Grussmann.

Lischka zasáhl do 18 z 19 podzimních kol a pomohl Baníku k aktuálnímu pátému místu v ligové tabulce. Navíc třikrát skóroval. Za Spartu Lischka odehrál 25 soutěžních zápasů, předtím působil v Jablonci, Karviné a druholigovém Varnsdorfu. Během kariéry překonal problémy se srdcem. V nejvyšší soutěži má na kontě 77 startů a sedm branek.

"Chtěl bych Spartě i jejím fanouškům poděkovat za dva roky, které jsem v klubu strávil. Jsem rád, že mi dali po operaci srdce šanci vrátit se do velkého fotbalu. Nikdy nezapomenu na svůj první zápas v přípravě v Benešově, kde mě fanoušci vytleskali. Budu na Spartu vzpomínat jen v dobrém," uvedl na webu Sparty Lischka.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články