Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dráhová cyklistika

Limberský už další ligové zápasy nepřidá. Tělo řeklo dost, konstatovala legenda Plzně

Jedna z klíčových postav vzestupu plzeňského fotbalu se rozhodla pověsit kopačky na hřebík. David Limberský v 37 letech ukončil úspěšnou kariéru. Za Viktorii odehrál 544 zápasů a získal s ní pět mistrovských titulů.

David Limberský
zdroj: ČTK/Fotobanka ČTK/ autor: Paprskář Pavel

Potřeboval jsem si s odstupem a v klidu utřídit myšlenky. Na dovolené jsem měl hodně času na přemýšlení a rozhodl jsem se, že ukončím profesionální kariéru. Tělo si už prostě řeklo dost," uvedl Limberský.

Vedle úspěchů v lize získal plzeňský odchovanec s týmem pohár a dva superpoháry. Vstřelil 25 gólů a zasáhl třikrát do základní skupiny Ligy mistrů. Za reprezentaci odehrál 40 zápasů a byl na mistrovství Evropy 2012 a 2016.

Šéf plzeňského klubu Adolf Šádek oznámil, že jeho číslo 8 bude pro příští sezonu vyřazeno a nikdo z hráčů jej neoblékne. S Limberským plánuje spolupráci i po jeho aktivní kariéře.

"S Davidem jsme se v klidu posadili k jednomu stolu, kde mi oznámil své definitivní rozhodnutí. Jak jsem avizoval a slíbil několikrát v minulosti, nabídl jsem Davidovi pokračování v našem klubu, jehož je nedílnou součástí. Nejsme však pod žádným časovým tlakem, jeho zapojení do chodu klubu tedy v klidu zvážíme," řekl Šádek.

Limberský, který nevyloučil možné starty v nižších amatérských soutěžích, potvrdil, že by další spolupráci s Plzní také uvítal. "Neloučím se, budu viktoriánem celý život, Viktorka je pro mě jako rodina. Samozřejmě je nyní trochu složité udržet emoce, ale život jde dál a snad na mě fanoušci budou jako na fotbalistu vzpomínat jen v dobrém. A samozřejmě věřím, že společně můžeme ještě dokázat velké věci a zažít velké fotbalové momenty," prohlásil Limberský, který po ročním angažmá ve Spartě působil v Plzni nepřetržitě od roku 2008.

Je nám líto, video expirovalo.
Vzpomínejte na mě v dobrém, vyzývá Limberský

Zároveň s týmem i fanoušky plánuje oficiální zápas na rozloučenou. "David Limberský je ikonou klubu a podle toho mu budeme chtít připravit i důstojnou rozlučku. Jakmile to bude možné a diváci budou moci zaplnit tribuny Doosan Areny, tento zápas na počest Davida Limberského určitě uspořádáme," uvedl Šádek a Limberský dodal: "Samozřejmě budu chtít fanouškům poděkovat přímo na hřišti, snad na můj poslední zápas přijdou."

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy