Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
EURO 2020

Limberský pyká. Za nafilmovanou penaltu a výroky zaplatí 40 tisíc

Praha - Disciplinární komise Fotbalové asociace ČR potrestala plzeňského Davida Limberského za nafilmování penaltového zákroku v utkání 7. kola první ligy se Spartou Praha a následné výroky pokutou 40 tisíc korun. Plzeň přislíbila letenskému klubu omluvu za jeho slova. Limberský po zápase v reakci na kritiku svého pádu ve vápně uvedl, že Spartě pomohli k dvaceti titulům rozhodčí.

David Limberský
zdroj: EPA autor: FRISCO GENTSCH

Limberský přifilmoval pád v souboji se sparťanským záložníkem Josefem Hušbauerem v závěru prvního poločasu a z nařízené penalty rozhodl domácí kapitán Pavel Horváth o výhře Plzně 1:0. Pražanům se nelíbily i některé další výroky sudího Radka Matějka a v přestávce dokonce zvažovali, že nepošlou tým do druhé půle. Duel pak označili za tendenčně řízený.

Disciplinární komise si vyžádala stanovisko komise rozhodčích, která usoudila, že Limberský pád přifilmoval. "Hráč navíc před komisí přiznal, že zákrok nebyl penaltový," řekl novinářům Petr Kovář z tiskového oddělení asociace. "O zápasovém trestu komise neuvažovala z toho důvodu, že trend, který je dlouhodobě nasazen disciplinárkou, se pohybuje pouze v mantinelech finančního plnění," uvedl Kovář.

Komise rozhodla, že k disciplinárnímu provinění došlo i při Limberského výrocích na adresu Sparty po zápase. "Hráč přiznal, že výroky nebyly šťastné. Byly vyřčeny v emocích. Plzeňský klub navíc ústy pana Šádka (generálního manažera) přislíbil omluvu Spartě. Hráčovo přiznání a vstřícný postoj Plzně byly dva momenty, které komise zohlednila při udělování výše trestu," prohlásil Kovář.

Komise v minulosti za simulování zastavila činnost pouze Janu Chramostovi, který navíc musel zaplatit pokutu 20 tisíc korun. V dalších případech udělovala hlavně pokuty, a to například Janu Štohanzlovi (10 tisíc), Davidu Lafatovi (30 tisíc), Ladislavu Volešákovi (30 tisíc), Václavu Pilařovi (30 tisíc) či Tomáši Vondráškovi (20 tisíc).

Je nám líto, video expirovalo.
Disciplinárka udělila Limberskému pokutu
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy