Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
inCycle 2020

Limberský opět v hlavní roli, tentokrát platí pokutu za instagramové nařčení Tvrdíka

Na hřišti patří mezi nejlepší, ale mimo něj je čas od času nepoučitelný. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace uložila další pokutu plzeňskému Davidu Limberskému, tentokrát za nesportovní chování vůči Jaroslavu Tvrdíkovi. Bývalý reprezentační obránce zveřejnil během prosincového ligového utkání Jablonec - Slavia na svém instagramovém účtu příspěvek, v němž obvinil předsedu představenstva pražského klubu ze zrušení gólu domácích a z utrácení cizích peněz. Druhý den se omluvil.

Jaromír Zmrhal ze Slavie (vlevo) v souboji s Davidem Limberským z Plzně
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Jablonec v dohrávce 19. kola na začátku druhého poločasu vyrovnal na 1:1, sudí Ondřej Berka nejprve branku uznal, ale po zhlédnutí videozáznamu ji odvolal kvůli faulu útočníka Jana Chramosty na gólmana soupeře Ondřeje Koláře. To Limberského, jehož tým bojuje se sešívanými o titul, naštvalo.

Tvrdíka nazval mágem, obvinil z toho, že zrušil regulérní gól, že rozhazuje čínské peníze a nevynechal ani kritiku jeho dřívějšího působení v ČSA. Příspěvek později smazal a druhý den se omluvil, ale trestu neunikl.

Disciplinárka projednala případ "per rollam" a došla k tomu, že Limberský se dopustil pohoršujícího, urážlivého nebo ponižujícího chování. "Po dlouhých debatách v komisi jsme se shodli, že tím byla naplněna skutková podstata paragrafu 44 Disciplinárního řádu. Účastník nejvyšší soutěže by se měl chovat profesionálně a k tomu patří i úroveň vystupování na sociálních sítích. V případě hráče Limberského došlo k urážlivému výroku na adresu představitele jiného klubu v souvislosti s prvoligovým utkáním," uvedl v komuniké předseda disciplinárky Richard Baček.

Limberskému hrozila pokuta až 50 tisíc, případně i zákaz činnosti až na čtyři týdny. "Vzhledem k tomu, že hráč svého chování vzápětí litoval, příspěvek sám odstranil a dotčený představitel jiného klubu podle vlastních slov necítí závažnou újmu, došli jsme k závěru, že hráči uložíme peněžitý trest na dolní hranici možné sazby," dodal Baček.

Sám Tvrdík vzal případ s nadhledem. "Obdržel jsem žádost disciplinární komise o moje vyjádření. Z mého pohledu je omluvou dotyčného vše uzavřeno a největší satisfakcí by byla výhra Slavie v Plzni. Nic dalšího nežádám," prohlásil.

Za příspěvek na sociální síti už v minulosti potrestala komise sparťana Lukáše Váchu, který v roce 2016 po remíze 3:3 v Brně poslal asistentku Lucii Ratajovou "ke sporáku" za to, že si před gólem domácích nevšimla ofsajdu. Dostal pokutu 40 tisíc a musel vést trénink mládeže.

Limberského disciplinárka potrestala již několikrát. V roce 2012 za nafilmovanou penaltu a výroky proti Spartě dostal pokutu 40 tisíc korun, o čtyři roky později za vulgární gesto vůči fanouškům zaplatil o deset tisíc více a musel vykonat fotbalově prospěšnou činnost v podobě tří tréninků mládeže jinde než v Plzni.

Trenér Plzně Pavel Vrba si v souvislosti s nejnovějším případem rýpl do fanynky Slavie, která kvůli Limberského příspěvku na instagramu dala podnět disciplinární komisi. "Já jsem rád, že takhle disciplinární komise funguje, protože to bylo strašně rychlé, soudy kolikrát trvají v Česku dva roky. Jsem rád, že příště, když někdo něco takového řekne, že na to budeme reagovat i my a řekneme fanouškům, ať napíšou i na jiné lidi, když něco napíšou o nás. Doufám, že potom se disciplinárka bude chovat ke všem stejně," řekl Vrba.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy