Následuje
Hory horem pádem

Limberský musí kvůli vztyčeným prostředníčkům před disciplinárku

Praha – Plzeňský obránce David Limberský bude muset před disciplinární komisí FAČR vysvětlit své vulgární gesto k fanouškům při nedělním ligovém zápase na Spartě. Reprezentační obránce je předvolán na další zasedání v příštím týdnu.

David Limberský
zdroj: ČTK autor: Pavel Němeček

Limberský v závěru šlágru na Spartě ukázal směrem k divákům vztyčené prostředníčky v reakci na urážky ze strany domácích diváků. Letenské publikum mu už několik vzájemných zápasů po sobě nadává a několikrát proti němu vyvěsilo i nepřátelský transparent.

Pražané stále nemohou Limberskému zapomenout nafilmovanou penaltu proti Spartě z roku 2012 a následné výroky proti jejich klubu. Plzeň v neděli vyhrála na Letné 3:0 a k zisku titulu jí chybí jediný bod.

Teplický Daniel Soune Soungole dostal za vyloučení po vulgární urážce rozhodčího v duelu na Slavii trest na tři soutěžní utkání a pokutu deset tisíc korun. Navíc nesmí jedno kolo hrát kvůli čtyřem žlutým kartám, takže sezona pro něj předčasně skončila. Naopak jeho teplický spoluhráč Zurab Ciskaridze uspěl s žádostí o změnu zbytku trestu na podmíněný a o víkendu může nastoupit.

Pokutu 20 tisíc korun dostali Bohemians 1905 za použití nedovolené pyrotechniky v domácím utkání se Spartou. Po nedělním duelu na Letné zahájila disciplinárka řízení se Spartou kvůli porušení povinnosti pořadatelského klubu a chování části domácích fanoušků. Slavia se bude zodpovídat ze stejného prohřešku v utkání s Teplicemi, Plzeň pak z nevhodného chování části příznivců na Spartě.

Za čtyři žluté karty si jedno kolo v první lize nezahrají sparťan David Lafata, příbramský Josef Hnaníček, Jiří Fleišman z Liberce a Vladimír Kukol z Jihlavy.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy