Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Česko

Liberec zahájil přípravu, v týmu jsou i ruské posily

Liberec - Fotbalisté Slovanu Liberec vstoupili do letní přípravy i s novými posilami. Trenér Jindřich Trpišovský si přivedl bývalého reprezentanta do jednadvaceti let Milana Nitrianského, jenž posledně hrál v italském druholigovém Avellinu. Třetí tým loňského ročníku získal také ruského útočníka Nikolaje Komličenka, který přišel na hostování z Krasnodaru. V útoku by měl nahradit Marka Bakoše, slovenský útočník se vrátil do Plzně.

Slovan Liberec
zdroj: ČTK autor: Ožana Jaroslav

"Slibujeme si od něj, že bude atakovat základní sestavu. Má výborné předpoklady i reference," řekl sportovní ředitel Jan Nezmar na adresu dvacetiletého Komličenka, který měří 190 centimetrů a nastupoval i za mládežnické reprezentace Ruska.

"V tuhle chvíli nás nejvíce trápí post útočníka. Víme, že potřebujeme najít náhradu za Marka Bakoše. Kluci, co jsou zde na zkoušku, mají deset dní na to, aby ukázali, že mohou být číslo jedna po Bakošovi. Pokud se jim to nepovede, budeme se muset porozhlédnout jinde," řekl trenér Trpišovský.

Je nám líto, video expirovalo.
Trpišovský: Máme hodně změn, ale páteř týmu zůstala

Kromě Komličenka přišel také dvacetiletý ruský záložník Alexandr Trošečkin z Rostova, třiadvacetiletý srbský křídelník Dejan Djordjevič a záložník David Sixta z Chrudimi. Už dříve Liberec oznámil příchod olomoucké dvojice Jan Navrátil a Petr Ševčík.

Liberec se kromě ligové sezony připravuje také na třetí předkolo Evropské ligy. Hráči tak už v minulých dnech plnili individuální tréninkový plán, aby byli na přípravu řádně nachystáni. "Kluci už trénují třetí týden. Měli by tedy zahájit přípravu už v obstojné kondici. Každého hráče přitom kontrolujeme sporttesterem. To je nejen pro kontrolu, ale i pro jejich přehled," řekl kondiční trenér Slovanu Josef Zalabák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy