ISU Grand Prix 2024

Liberec v "utkání podzimu" deklasoval Slovácko čtyřmi góly, Baník rozhodl proti Pardubicím v 99. minutě

Fotbalisté Liberce ve 13. kole první ligy porazili doma Slovácko v dlouhé přesilovce hladce 4:0 a bodovali po dvou prohrách po sobě. Ostravský Baník udolal domácí Pardubice 3:2 po rozhodující trefě dvacetiletého Matěje Šína z deváté minuty nastavení. Hradec Králové zvítězil v Českých Budějovicích 2:0 díky brankám v závěru obou poločasů. V utkání Olomouc – Jablonec se diváci gólu nedočkali.

Fotbalisté Liberce
zdroj: ČTK

Slovácko doplatilo na dlouhé oslabení

V prvním poločase se v dresu Liberce trefili postupně Santiago Eneme, Ivan Varfolomejev a z penalty Lubomír Tupta, po přestávce Aziz Kayondo. Tým z Uherského Hradiště hrál od 31. minuty bez vyloučeného kapitána Stanislava Hofmanna.

Liberec, jehož majitel Ondřej Kania vyhlásil toto utkání svou důležitostí jako "zápas podzimu", dal Slovácku ve druhém vzájemném utkání po sobě čtyři branky a v sedmém domácím zápase ligové sezony si připsal teprve druhé vítězství. Celek z Uherského Hradiště podruhé za sebou prohrál a neskóroval. Slovan se v neúplné tabulce posunul na osmou příčku o bod za svého soupeře.

Liberec odehrál svůj zřejmě nejlepší poločas v podzimní části sezony a v nejvyšší soutěži si připsal nejvyšší výhru od předloňského května, kdy zdolal Hradec Králové rovněž 4:0. Severočeši před svými fanoušky aspoň částečně odčinili poslední domácí debakl 0:5 s Jabloncem. Slovácko prohrálo dva z minulých tří venkovních ligových duelů.

Slovan Liberec – 1. FC Slovácko 4:0 (3:0)

Branky: 15. Eneme, 37. Varfolomejev, 44. Tupta z pen., 57. Kayondo. Rozhodčí: Petřík – Kubr, Pečenka – Černý (video). ŽK: Varfolomejev – Kim Sung-pin, Sinjavskij. ČK: 31. Hofmann (Slovácko). Diváci: 2345.

Liberec: Bačkovský – Mikula, Ševínský, Purzitidis – Icha, Varfolomejev (67. Kok), Hlavatý, Kayondo (74. Nyarko) – Višinský (74. Preisler), Eneme (67. Letenay) – Tupta (67. Ghali). Trenér: Kováč.

Slovácko: Heča – Ndefe, Kukučka, Hofmann, Reinberk – Trávník (89. Petržela) – Blahút (46. Břečka), Kim Sung-pin (46. Kohút), Havlík (68. Křišťan), Sinjavskij – Krmenčík (46. Kozák). Trenér: West.

Baník zvládl gólovou přestřelku v Pardubicích

Východočeši vedli nad Ostravou od 15. minuty po brance Tomáše Zlatohlávka z penalty, ale druhý poločas patřil Baníku. Dílčí obrat zařídili v rozmezí deseti minut Filip Kubala a Ewerton z pokutového kopu, a přestože Vojtěch Patrák v 75. minutě srovnal na 2:2, stihli hosté rozhodnout v nastavení po akci Šína.

Baník si pojistil čtvrté místo, naopak Pardubice se dál trápí. Východočeši padli počtvrté za sebou a zůstali předposlední. Před beznadějně posledními Českými Budějovicemi mají stále šestibodový náskok.

FK Pardubice – Baník Ostrava 2:3 (1:0)

Branky: 15. Zlatohlávek z pen., 81. Patrák – 62. Kubala, 72. Ewerton z pen., 90.+9 Šín. Rozhodčí: Beneš – Hájek, Váňa – Kocourek (video). ŽK: Saňák (trenér) – Frydrych, Aririerisim. Diváci: 3326.

Pardubice: Stejskal – Jindra, Lurvink, Šimek, Surzyn – Vacek, Polyák (73. Patrák) – Pandula (46. Sychra, 90.+3 Fousek), Zlatohlávek (63. Darmovzal), Míšek (73. Krobot) – Yahaya. Trenér: Saňák.

Ostrava: Markovič – Aririerisim, Frydrych, Pojezný – Buchta, Boula, Rigo (61. Šín), Holzer (90.+5 Rusnák) – Tanko (61. Kubala), Ewerton (77. Juroška) – Prekop. Trenér: Hapal.

Hradec Králové poprvé zvítězil venku

České Budějovice padly pojedenácté v sezoně. V utkání proti Hradci Králové byly střelecky aktivnější, ale branky dávali jen hosté. Skóre zápasu otevřel Jakub Kučera ve druhé minutě nastavení prvního poločasu a pojistku přidal v 93. minutě Matěj Koubek. Východočeši tak uspěli na hřišti soupeře poprvé v sezoně.

Naproti tomu Jihočeši dál vyhlížejí první výhru v ročníku a také další vstřelený gól na domácí půdě. Před vlastními fanoušky se z branky radovali jen proti Pardubicím 4. srpna.

Dynamo České Budějovice – FC Hradec Králové 0:2 (0:1)

Branky: 45.+1 Kučera, 90.+3 Koubek. Rozhodčí: Všetečka – Hrabovský, Matoušek – Starý (video). ŽK: Hubínek – Spáčil. Diváci: 1985.

Č. Budějovice: Fendrich – Tischler (46. Matoušek), Čoudek, Míka, Trummer – Krch (27. Osmančík), Hubínek – Šigut (80. Ondrášek), Čermák, Ekpai (72. Ogiomade) – Adediran. Trenér: Straka.

Hradec: Zadražil – Kodeš, Petrášek, Spáčil – Klíma, Kučera (75. Samek), Dancák, Horák (58. Krejčí) – Mihálik (75. Juliš), Vlkanova – Griger (90. Koubek). Trenér: Horejš.

Olomouc v oslabení ubránila bod

Duel páté Olomouce s šestým Jabloncem gól nepřinesl, přestože domácí Hanáci hráli celý druhý poločas v deseti hráčích po vyloučení Radima Breiteho z páté minuty nastavení prvního poločasu. Hostující Severočeši však recept na překonání olomoucké obrany nenašli. Olomouc remizovala podruhé v řadě a na výhru čeká už tři zápasy, Jablonec na ni ztrácí bod.

Sigma Olomouc – FK Jablonec 0:0

Rozhodčí: Szikszay – Mokrusch, Pochylý – Berka (video). ŽK: Fiala, Mikulenka, Dohnálek, Spáčil – Nebyla, Cedidla. ČK: 45.+5 Breite (Olomouc). Diváci: 3120.

Olomouc: Koutný – Hadaš, Dohnálek, Král, Sláma – Breite, Langer (60. Spáčil) – Vodháněl (76. Navrátil), Zorvan (90.+2 Vraštil), Mikulenka (76. Šíp) – Fiala (76. Muritala). Trenér: Janotka.

Jablonec: Hanuš – Martinec, Tekijaški, Cedidla – Čanturišvili, Beran, Nebyla (70. Alégué), Polidar – Kanakimana (46. Fortelný, 90.+2 Štěpánek), Hollý – Puškáč (7. Schánělec, 70. Chramosta). Trenér: Kozel.