Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Inter Milán - Bayer 04 Leverkusen

Liberec, Sparta, Slavia, nebo cizina? Šural chce mít do týdne jasno

Liberec - Liberecký fotbalista Josef Šural chce mít do konce týdne jasno, kde bude působit na jaře. O reprezentačního záložníka se zajímají oba pražští rivalové Sparta i Slavia, ale vyloučena stále není ani varianta, že bude pokračovat ve Slovanu, kde mu po sezoně vyprší smlouva.

Josef Šural
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Myslím si, že všechny varianty jsou teď na zhruba stejné úrovni. Ať už jde o zahraničí, jinou českou variantu nebo možnost, že bych zůstal tady. Zkrátka zatím žádné definitivní rozhodnutí ještě nepadlo," řekl Šural.

Velký zájem o něj projevila Sparta. "S trenérem (Zdeňkem) Ščasným jsem mluvil a bavili jsme se o hodně věcech. Nabídka Sparty je dobrá, nejen po finanční stránce, ale také po té sportovní. Musím si to vše nechat pořádně projít hlavou, rozhodnutí je jen na mně," konstatoval Šural.

Ve hře je ovšem i Slavia, která pod novými majiteli posiluje kádr. "Také jsem byl s nimi v kontaktu a mají velký zájem. Ale všechny nabídky mají svoje plusy a minusy a já se nyní musím rozhodnout, která z nich pro mě bude nejlepší. Do týdne bych chtěl mít jasno," podotkl Šural.

Nevyloučil ani setrvání v Liberci. "Nějaká jednání s vedením probíhala, ale to je interní věc. Stát se může všechno," uvedl Šural. "Chci to mít rozseknuté co nejdřív. Chtěl bych totiž absolvovat pokud možno celou zimní přípravu v týmu, kde pak budu na jaře působit, ať už půjde o Slovan, nebo nějaký jiný klub," dodal pětadvacetiletý ofenzivní záložník.

Josef Šural:

"Rozhodně nechci přijít o možnost jet na Euro z toho důvodu, že přestoupím někam, kde bych nehrál. Když už o to přijít, tak kvůli tomu, že nebudu mít formu, než kvůli tomu, že jsem seděl na lavičce."

Svůj další fotbalový osud hodně rozmýšlí i s ohledem na letní evropský šampionát, kde by rád startoval. "Euro je v následujícím půlroce velkým cílem. Kdyby nešlo o sportovní stránku, ale jen o finance, už bych měl asi vybráno. Ale právě proto, že se chci poprat o Euro, nad tím hodně přemýšlím. Musím na jaře působit v klubu, kde budu mít velkou pravděpodobnost hrát, pokud se na Euro chci podívat," mínil Šural.

I z toho důvodu se za každou cenu nehrne do zahraničí. "Záleží klub od klubu. Zahraničí by bylo krásné, ale zase nemůže jít o žádný nesmysl, kde nebude nic připravené a na mém postu by bylo dalších pět hráčů, kteří jsou tam déle. Pak by to s ohledem na reprezentaci nemělo význam," uvedl.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy