Toi Toi Cup Jabkenice

Liberec se přiblížil pohárům, s přehledem porazil Jihlavu

Liberec - Fotbalisté Liberce si ve 25. kole první ligy poradili s Jihlavou, vítězství je výrazně přibližuje evropským pohárům. Domácí měli po většinu zápasu souvislý tlak, který dokázali dvakrát gólově zužitkovat. V obou případech se trefil Herolind Shala, jednu trefu navíc Liberci nepřiznali rozhodčí po domnělém ofsajdu. Jihlava musí po prohře 0:2 nadále bojovat o jistotu záchrany.

Jakub Fulnek z Jihlavy bojuje o míč s Lukášem Bartošákem z Liberce
zdroj: ČTK autor: Pavlíček Luboš

Severočeši využili zaváhání páté Slavie, na čtvrtém místě tabulky jí odskočili už na sedm bodů a přiblížili se tak účasti v pohárech. Jihlava je dvanáctá a na sestupové příčky má k dobru pět bodů. Liberec byl proti Vysočině od začátku aktivnější, první gólová šance ale přišla až ve 27. minutě, kdy Vůch sklepl míč pro Folprechta. Ten však zamířil těsně vedle branky a nenavázal na svůj premiérový ligový gól z minulého kola.

Ve 34. minutě už domácí vedli. Breite ve středu pole elegantně patičkou přiťukl Shalovi, ten obešel tři protihráče a přesnou střelou k tyči z hranice vápna zaznamenal svůj pátý gól v ligové sezoně. Šestý na sebe nenechal dlouho čekat. Za deset minut vysunul Shalu Vůch a albánský záložník propálil brankáře Hanuše střelou mezi nohy. Vysočina zahrozila až těsně před přestávkou, kdy Urdinov křižnou střelou minul. Čtyři minuty po pauze přihrál Bakoš, který v pátek oslavil 33. narozeniny, aktivnímu Vůchovi, ale ten z úhlu Hanuše nepřekonal.

Hostující kouč Hipp po hodině hry poslal na trávník čerstvé Nerada s Voltrem a první z náhradníků hned protáhl domácího gólmana Koubka dalekonosnou střelou. Jinak ale hosté na zvrat ve vývoji neměli a mohli být rádi, že nedostali třetí branku. Bakošova tečovaná střela ze 79. minuty skončila na tyči a následná dorážka střídajícího Pulkraba do sítě neplatila, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd. V první minutě nastavení pak zahodil vyloženou šanci rovněž střídající hráč Slovanu Jefremov.

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 2:0 (2:0)

Branky: 34. a 44. Shala. Rozhodčí: Jílek - Hájek, Pochylý. ŽK: Shala - Urdinov, Šulek. Diváci: 3236.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht - Bartl (71. Jefremov), Shala (78. Pulkrab), Vůch - Bakoš (87. Obročník). Trenér: Trpišovský.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Krejčí, Šourek, Urdinov - Kučera, Šulek - Bazal, Hronek (62. Nerad), Vaculík (81. Fulnek) - Dvořák (63. Voltr). Trenér: Hipp.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Troufnu si říct, že jsme vyhráli zaslouženě. Po prvním gólu, který soupeře otevřel, jsme hráli po zbytek utkání velmi dobře. Po dlouhé době jsme měli utkání pevně v rukou. Na mužstvu bylo vidět, že má velkou energii. Hráli jsme hodně náročným způsobem. Jediná kaňka je, že úplně nedokážeme lidi pobavit ještě dalšími góly a zvládnout utkání třeba do 3:0. Teď je to v Liberci náročné, protože (hokejoví) Tygři hrají finále, takže bojujeme o každého fandu. Ale tím to nechci smazávat, protože jsme vyhráli potřetí v řadě, z posledních sedmi kol jsme dostali dva góly, v mužstvu je velká síla a dneska jsme se přiblížili podzimním výkonům. O ostatních výsledcích jsem věděl, ale nebavíme se o tom. Zajímá mě, abychom pokračovali v současných výkonech."

Michal Hipp (trenér Jihlavy): "Domácí potvrdili pověst, která je předcházela. Ne náhodou se v tabulce nacházejí tam, kde se nacházejí. Vyhráli zaslouženě, byli fotbalovější, rychlejší, živější, chtěli jít za vítězstvím. Po celý zápas vyhrávali většinu osobních soubojů. Do 30. minuty neměli úplně vyložené šance, ale zlom byl v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu, kdy potrestali naše lehké chyby dvěma góly. V druhém poločase nás domácí drželi na distanc, do velké šance jsme se nedostali. Lhal bych, kdybych říkal, že neregistruji výsledky bezprostředních sousedů v tabulce. Ale my máme vše ve vlastních rukách. Tři zápasy ze zbylých pěti máme doma a nemusíme se spoléhat na to, co uhrají jiní."