Liberec se přiblížil pohárům, s přehledem porazil Jihlavu

Liberec - Fotbalisté Liberce si ve 25. kole první ligy poradili s Jihlavou, vítězství je výrazně přibližuje evropským pohárům. Domácí měli po většinu zápasu souvislý tlak, který dokázali dvakrát gólově zužitkovat. V obou případech se trefil Herolind Shala, jednu trefu navíc Liberci nepřiznali rozhodčí po domnělém ofsajdu. Jihlava musí po prohře 0:2 nadále bojovat o jistotu záchrany.

On-line textový přenos

Po zápase

Severočeši v nepříliš záživném zápase po zásluze porazili Jihlavu, která se prakticky nedostala do větší šance či souvislejšího tlaku. Děkujeme za pozornost a přejeme příjemný zbytek večera.

90+2

Zápas je u konce!

90+1

Tak ještě jedno vzrušení, Jefremov se důrazně probil před Hanuše, ale střela mu nakonec vůbec nesedla. Ale šance to byla slušná.

90+1

Nastaveny budou dvě minuty.

90

Utkání se už velmi poklidně dohrává.

87

Marek Bakoš odchází, střídá ho Michal Obročník.

86

Po faulu na Sýkoru standardka, jmenovaný se poté dostal k míči a hnal se na Hanuše, balon mu ale uzmula hostujcí obrana.

84

Liberec si roh zopakoval, tentokrát Hanuš míč získal daleko klidněji.

83

Po dlouhých chvílích ničeho zásadního vybojoval Liberec roh. Hanuš měl s krocením balonu problémy.

80

Na hřiště jde jihlavský Jakub Fulnek, dohrál Lukáš Vaculík.

79

Jefremov se probojoval po výborné nahrávce ke střele a ještě trefil tyč, míč do branky dostal Pulkrab, ale rozhodčí mu radost vzali odmáváním ofsajdu. Ten ale zřejmě nebyl.

78

Herolind Shala jde dle očekávání ze hřiště, do hry míří Matěj Pulkrab.

78

Shala je po ošetření zpět na hřišti, kde se toho věru moc zajímavého neděje. A rovnou si ukazuje o střídání.

75

Shala zůstal ležet na trávníku, paradoxně ale dostává žlutou za předchozí zákrok.

72

Střídají i domácí, na hřiště jde Dmitri Jefremov, Daniel Bartl si jde odpočinout.

68

Liberec se znovu tlačí k brance, znovu přichází o míč, opět rozehrává Jihlava, druhý poločas zatím opravdu nenabízí zrovna atraktivní fotbal.

64

Další jihlavské střídání, ze hřiště odchází Pavel Dvořák, přichází Radek Voltr.

66

Urdinov trochu zbytečně získává žlutou kartu ve středu hřiště.

65

Jihlava měla přímý kop po faulu z nějakých tří metrů před hranicí velkého vápna, míč ale dolétl jen ke Koubkovi.

64

Nerad vyslal střelu na Koubka, to byla první reálnější šance Jihlavy.

64

Zápas sleduje 3236 diváků.

62

Jihlavský Petr Hronek jde z hřiště, jeho jmenovec Nerad míří opačným směrem.

58

Liberec se teď hnal v šesti do útoku, ale Vůch si s míčem příliš neporadil, střela Hanuše výrazněji neohrozila.

57

Jihlava má viditelné problémy se zakládáním útoku, většinou jejich dlouhá snaha o přenesení hry do útočné poloviny končí chybou v rozehrávce.

56

Folprecht hlavičkoval pouze do náruče Hanuše.

54

Liberec nepřestává v napadání soupeře, do zakončení se ale nedostává.

53

Jihlava chvíli držela míč, ale ani druhý centr se Vaculíkovi vůbec nepovedl.

52

Centr Jihlavy pokryl Koubek.

50

Roh pak Hanuše neohrozil.

49

Vůch zleva přešel přes obránce a z rohu malého vápna vystřelil, Hanuš míč vyrazil na roh.

46

Začal druhý poločas.

Poločas

Liberec v zápase po rozpačitějším úvodu přešel do celkem kontinuálního tlaku, ze kterého vytěžil dva góly. Třeba říct, že oba byly spravedlivé, výsledek zatím odpovídá obrazu hry. Jihlava se do útoku dostává velmi sporadicky.

45+1

Roh však již Hanuše neohrozil a rozhodčí dle předchozího aviza ukončil poločas na vteřinu přesně.

45+1

Tak ještě jeden roh pro Liberec.

45+1

Nastavuje se minuta.

45

Jihlava se dostala k ojedinělé střele, ale ta šla mimo.

44

Shala dává druhý gól! Ale polovina zásluh jde za Vůchem, skvěle si zpracoval míč a potáhl ho až před vápno, kde jej předal svému spoluhráči, který již sám před brankářem po skvělé přihrávce trefil místo, které potřeboval.

42

Tentokrát rozehrál krátce, k tlaku to ale nevedlo, míč končí za brankovou lajnou u rohového praporku, vykopává Hanuš.

42

Shala si dá u rohového praporku repete.

41

Shalův roh odvrátil od branky hlavou Šourek.

41

A vykombinoval roh.

40

Liberec delší kombinuje kolem velkého vápna.

38

A hleďme, Jihlava na návštěvě u Koubka. O míč však přišla předtím, než se dostala na dostřel.

36

Je třeba Liberci uznat, že si vedení zasloužil. A před Hanuše se dere dále, spousty snahy ale maří nepřesná kombinace.

34

Shala posílá Liberec do vedení! Míče se ujal po patičce spoluhráče na středu hřiště, přešel až na hranici velkého vápna přes dva jihlavské hráče a trefil se naprosto ideálně k tyči. Na to Hanuš mohl jen těžko dosáhnout.

32

Vaculíka sestřelil domácí Shala a vykoledoval si žlutý pozdrav od rozhodčího.

31

Liberec se dostal k rohu, ale branku tentokrát neohrozil ani náznakem.

30

Hluché pasáže zápasu nutí člověka bloudit očima po tribunách stadionu. V některých jeho sektorech nesedí zhola nikdo.

28

No konečně! Shala z pravé strany nacentroval, Vůch hlavičkou posunul míč Folprechtovi, který jej poslal těsně vedle pravé tyče. To byla velmi solidní šance.

25

Drobný vzruch na druhé straně, Bazal zkusil pozornost Koubka, ale u míče je opět Liberec.

23

Shala teď využil zmatku v jihlavské rozehrávce a zkusil vystřelit, Hanuš míč lapil.

22

Po faulu Urdinova si zacentroval Vůch, ale míč prolétl šestnáctkou bez kontaktu a o chvíli později již měl balon ve své moci Hanuš a rychle rozehrával.

20

Liberec dle očekávání má převahu, která se, dá se říct, pomalu stupňuje, k reálnému ohrožení branky Jihlavy však chybí ještě dost metrů i snahy. Hosté zatím brání dobře.

17

Vůch si teď na levé straně porozuměl se Sýkorou a byla by z toho slušná šance, resp. centr, ale snahy Liberce zbrzdil útočný faul.

16

I Jihlava si vzpomněla, kudy vede cesta k brance Liberce, a tak se tam byla na chvíli podívat. Na Koubka však hráči z Vysočiny hleděli spíše z dálky.

13

Folprecht teď zkusil střelu zpřed velkého vápna, ale míč šel spolehlivě mimo, Hanuš ji pouze kontroloval pohledem.

12

Vůch z levé strany nacentroval přímo do náruče Hanuše.

10

Liberec se blížil k útoku, ale marná snaha, stále se do koncovky nedostává. Poté mohla přejít do protiútoku Jihlava, leč její úsilí skončilo u středové čáry. Kde si obecně hráči zatím poměrně libují.

6

Liberec se nyní podíval před branku Jihlavy. Několik domácích hráčů se blížilo k prvním šancím zápasu, avšak hrubé nepřesnosti je připravují o opravdu reálnou možnost ohrozit Hanuše.

5

Šulek nyní potáhl míč a dostal se až před šestnáctku, vystřelil, avšak domácí brankář Koubek neměl příliš práce s chytáním balonu.

4

Na stadionu panuje poměrně komorní atmosféra. Zejména na hlavních tribunách je trochu smutno, o pozdvižení venkovského charakteru fandění se snaží alespoň kotel domácích v rohu. Situaci na hřišti pak nejlépe bude charakterizovat výrok, že se zatím nic zvláštního nestalo.

1

Utkání právě začalo.

Před zápasem

Domácí jsou jasným favoritem, mají o devatenáct bodů více než Jihlava a na svého soupeře hledí z šestého místa. Dvanáctý tým z Vysočiny však chce překvapit, jak se mu to podařilo v minulém zápase s Teplicemi.

Příjemný večer u fotbalu, přesněji ligového fotbalu. Před spoře zaplněným libereckým hledištěm nastupují na trávník úvodní sestavy libereckého a jihlavského týmu.

Úvodní sestavy:

FC Slovan Liberec: Koubek – Coufal, Hovorka, Pokorný (C), Sýkora – Breite, Folprecht – Bartl, Shala, Vůch – Bakoš.

Náhradníci: Hladký – Bartošák, Jefremov, Machuča, Pulkrab, Obročník, Sackey.

FC Vysočina Jihlava: Hanuš – Kukoľ, Krejčí, Šourek, Urdinov – Šulek, Kučera – Bazal, Hronek, Vaculík (C) – Dvořák.

Náhradníci: Rakovan – Fulnek, Jungr, Mišůn, Kryštůfek, Nerad, Voltr.

Rozhodčí: Jílek – Hájek, Pochylý.

Severočeši využili zaváhání páté Slavie, na čtvrtém místě tabulky jí odskočili už na sedm bodů a přiblížili se tak účasti v pohárech. Jihlava je dvanáctá a na sestupové příčky má k dobru pět bodů. Liberec byl proti Vysočině od začátku aktivnější, první gólová šance ale přišla až ve 27. minutě, kdy Vůch sklepl míč pro Folprechta. Ten však zamířil těsně vedle branky a nenavázal na svůj premiérový ligový gól z minulého kola.

Ve 34. minutě už domácí vedli. Breite ve středu pole elegantně patičkou přiťukl Shalovi, ten obešel tři protihráče a přesnou střelou k tyči z hranice vápna zaznamenal svůj pátý gól v ligové sezoně. Šestý na sebe nenechal dlouho čekat. Za deset minut vysunul Shalu Vůch a albánský záložník propálil brankáře Hanuše střelou mezi nohy. Vysočina zahrozila až těsně před přestávkou, kdy Urdinov křižnou střelou minul. Čtyři minuty po pauze přihrál Bakoš, který v pátek oslavil 33. narozeniny, aktivnímu Vůchovi, ale ten z úhlu Hanuše nepřekonal.

Hostující kouč Hipp po hodině hry poslal na trávník čerstvé Nerada s Voltrem a první z náhradníků hned protáhl domácího gólmana Koubka dalekonosnou střelou. Jinak ale hosté na zvrat ve vývoji neměli a mohli být rádi, že nedostali třetí branku. Bakošova tečovaná střela ze 79. minuty skončila na tyči a následná dorážka střídajícího Pulkraba do sítě neplatila, protože pomezní rozhodčí odmával ofsajd. V první minutě nastavení pak zahodil vyloženou šanci rovněž střídající hráč Slovanu Jefremov.

Ohlasy po utkání Liberec - Jihlava a pohled do kabiny domácích

Slovan Liberec - Vysočina Jihlava 2:0 (2:0)

Branky: 34. a 44. Shala. Rozhodčí: Jílek - Hájek, Pochylý. ŽK: Shala - Urdinov, Šulek. Diváci: 3236.

Liberec: Koubek - Coufal, Hovorka, Pokorný, Sýkora - Breite, Folprecht - Bartl (71. Jefremov), Shala (78. Pulkrab), Vůch - Bakoš (87. Obročník). Trenér: Trpišovský.

Jihlava: Hanuš - Kukol, Krejčí, Šourek, Urdinov - Kučera, Šulek - Bazal, Hronek (62. Nerad), Vaculík (81. Fulnek) - Dvořák (63. Voltr). Trenér: Hipp.

Jindřich Trpišovský (trenér Liberce): "Troufnu si říct, že jsme vyhráli zaslouženě. Po prvním gólu, který soupeře otevřel, jsme hráli po zbytek utkání velmi dobře. Po dlouhé době jsme měli utkání pevně v rukou. Na mužstvu bylo vidět, že má velkou energii. Hráli jsme hodně náročným způsobem. Jediná kaňka je, že úplně nedokážeme lidi pobavit ještě dalšími góly a zvládnout utkání třeba do 3:0. Teď je to v Liberci náročné, protože (hokejoví) Tygři hrají finále, takže bojujeme o každého fandu. Ale tím to nechci smazávat, protože jsme vyhráli potřetí v řadě, z posledních sedmi kol jsme dostali dva góly, v mužstvu je velká síla a dneska jsme se přiblížili podzimním výkonům. O ostatních výsledcích jsem věděl, ale nebavíme se o tom. Zajímá mě, abychom pokračovali v současných výkonech."

Michal Hipp (trenér Jihlavy): "Domácí potvrdili pověst, která je předcházela. Ne náhodou se v tabulce nacházejí tam, kde se nacházejí. Vyhráli zaslouženě, byli fotbalovější, rychlejší, živější, chtěli jít za vítězstvím. Po celý zápas vyhrávali většinu osobních soubojů. Do 30. minuty neměli úplně vyložené šance, ale zlom byl v závěrečné desetiminutovce prvního poločasu, kdy potrestali naše lehké chyby dvěma góly. V druhém poločase nás domácí drželi na distanc, do velké šance jsme se nedostali. Lhal bych, kdybych říkal, že neregistruji výsledky bezprostředních sousedů v tabulce. Ale my máme vše ve vlastních rukách. Tři zápasy ze zbylých pěti máme doma a nemusíme se spoléhat na to, co uhrají jiní."