Následuje
ODM 2020: Snowboarding

Liberec otevře 22. kolo soubojem s Duklou. Posune se do elitní šestice?

V předehrávce 22. kola první ligy nastoupí Liberec proti Dukle Praha. Domácí mohou v případě vítězství poskočit ze sedmé na šestou příčku v neúplné tabulce, tým z hlavního města naopak jakýkoli bodový zisk dostane z posledního místa. Přímý přenos utkání sledujte od 17:40 na programu ČT sport.

Jan Holenda z Dukly (vlevo) v souboji s Ondřejem Karafiátem z Liberce
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Slovan v minulém kole prohrál v Ostravě 1:2, ale na startu jara jednoznačně porazil před vlastními příznivci Příbram 4:0. "Chceme navázat na náš minulý domácí výkon a hlavně zvítězit. Situace ve středu tabulky se totiž zamotává, je potřeba každý bod. Máme na dostřel první šestku, kde chceme být, ale zároveň jsme i blízko k jedenácté pozici," uvedl asistent libereckého trenéra Miroslav Holeňák.

Dukla po zimní pauze remizovala na Julisce s Baníkem Ostrava 1:1 a následně prohrála 2:3 se Spartou. V obou zápasech podala bojovný výkon, ale na stadionech soupeřů se jí dlouhodobě nedaří - s pouhými pěti body z venku je v tomto ohledu nejhorší v lize.

"Naše situace rozhodně není komfortní, takže nám už musí být jedno, kde a s kým hrajeme. Prostě musíme získávat body. V zimě jsme se rozhodli pro nějakou cestu, té se chceme držet a v obou jarních duelech to bylo vidět. Že to nestačilo na víc bodů, to je prostě sport. V Liberci se rozhodně chceme prezentovat podobným způsobem hry, ale musíme eliminovat rychlý přechod domácích do ofenzivy," prohlásil kouč Pražanů Roman Skuhravý.

"Dukla se v obou jarních utkáních prezentovala dobrou kombinační hrou a zejména proti Spartě předvedla velmi sympatický výkon. Proto nás nesmí zmást, že je v tabulce poslední. K zápasu naopak musíme přistoupit velmi zodpovědně a nesmíme nic podcenit, protože u nás určitě bude chtít za každou cenu bodovat. Takže nás čeká možná těžší souboj, než kdybychom hráli proti papírově silnějšímu soupeři," varoval Holeňák.

Předpokládané sestavy:

Liberec: Nguyen - Mikula, Lehoczki, Kačaraba, Hybš - Potočný, Oscar, Breite, Nešický, Pešek - Kozák.

Dukla Praha: Rada - Kozma, Raspopovič, Ostojič - Miloševič, Krunert, Koval, González, Souček - Tetour, Podaný.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy