Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Liberec bojuje o poháry, Zbrojovka o naději na záchranu

O páteční předehrávku 32. kola první ligy se postarají fotbalisté Liberce a Brna. Zatímco domácí ještě stále bojují o účast v evropských pohárech, Zbrojovka se pokusí oživit naději na záchranu. Pokud by na severu Čech nezvítězila, stala by se v případě nedělní výhry Teplic nad Českými Budějovicemi už jistým sestupujícím. Přímý přenos utkání Liberec - Brno sledujte dnes od 19:40 na ČT sport.

Brno - Liberec
zdroj: ČTK autor: Igor Zehl

Liberec z posledních dvou kol získal jediný bod, ale vzhledem ke klopýtání Plzně má stále naději na páté místo, které by mohlo znamenat účast v evropských pohárech. Slovan ztrácí tři kola před koncem soutěže na Viktorii dva body.

"Ještě chceme zabojovat o evropské poháry. Plzeň nám domácí remízou s Příbramí a prohrou na Spartě dala ještě určitou šanci, a proto nám povinnost velí doma nad Brnem vyhrát," řekl asistent libereckého trenéra Miroslav Holeňák.

Zbrojovka má opačné starosti. Pět kol za sebou nevyhrála a stále ztrácí čtyři body na první nesestupovou pozici, kterou drží Teplice. Brňanům se více daří venku, kde v posledních pěti ligových zápasech jen jednou prohráli a získali tam 14 z celkových 22 bodů v sezoně.

"Víme, o co hrajeme. Dokud máme byť jen minimální šanci na záchranu, budeme o ni bojovat a rozhodně ji nechceme zahodit nějakým zbabělým výkonem," uvedl brněnský trenér Richard Dostálek.

Liberec vyhrál poslední tři vzájemné ligové zápasy, v lednu v Brně zvítězil jasně 3:0. Doma Slovan porazil Zbrojovku v šesti z posledních sedmi duelů v nejvyšší soutěži.

"Nebereme to jako odvetu za domácí porážku 0:3 v lednu. Víme, že Liberec bojuje o poháry, a my mu to budeme chtít znepříjemnit. Chybí nám tři hráči pro karty, ale zase se vrací Čermák s Růskem. Absence jsou šance pro další hráče, aby zabojovali o místo a dobrým výkonem už jej nepustili," řekl Dostálek.

"Brno má ještě pořád šanci na záchranu, a dokud ji bude mít, určitě se o ni budou rvát jako lvi. Navíc momentálně se jim daří líp venku než doma. Musíme se snažit být trpěliví, efektivní a hlavně vstřelit první gól. To se ukázalo třeba minule na Bohemians jako velmi důležité pro vývoj zápasu, který jsme pak prohráli," dodal Holeňák.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy