Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Chance 3x3 Tour Brno

LFA rozhodla: Pokud nebude odehráno kompletních 35 kol, mistr korunován nebude

Ligová fotbalová asociace (LFA) vyhlásí mistra nejvyšší soutěže pouze za předpokladu, že bude odehráno všech 35 kol včetně nadstavbové části, případně alespoň kompletní program skupiny o titul. Nový šampion nemůže být stanoven ani v případě, že už by měl prvenství matematicky jisté a následně by se kvůli koronavirové situaci nemohl zbytek ročníku dohrát.

Fotbalisté Slavie s pohárem pro mistra ligy
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

"Tuto variantu jsme probrali. To, že bychom vyhlásili mistra, aniž by se odehrálo všech 35 kol, nelze. Dokážeme si představit, že když se dohraje skupina o titul, ale nedohraje se celá soutěž, tak to půjde. Poslední kola nadstavby nejsou nastavena tak, že musí hrát všichni najednou. Ale že by se vyhlásil mistr po 33 kolech? To nepřipadá v úvahu," řekl výkonný ředitel LFA Tomáš Bárta po ligovém grémiu.

Sezona první ligy se znovu rozběhne 23. května dohrávkou mezi Teplicemi a Libercem. Tabulku vede obhájce titulu Slavia Praha o osm bodů před Plzní. Zbývá odehrát 6 kol základní části, nadstavbu, která je pro většinu týmů pětikolová, a baráž o nejvyšší soutěž.

Je nám líto, video expirovalo.
Fotbalová liga se po pauze rozběhne 23. května, LFA dál povede Svoboda

Předseda LFA Dušan Svoboda naprosto vyloučil variantu, že by nejvyšší soutěž skončila po 30 kolech základní části. LFA podle něj nemůže měnit ligový řád v průběhu ročníku a pouštět se do právních rizik.

"Sezona se buď dohraje celá, nebo nedohraje. Nikdo z nás nechce dopustit, abychom otevřeli další kauzu jako Bohemka. Ani v téhle mimořádné situaci nechceme jít do nějakých právních rizik. Soutěžní řád jasně říká, že ročník končí po 35 odehraných kolech," uvedl Svoboda.

"V okamžiku, kdy to nemáte odehráno, je ukončena sezona a nemáte určené pořadí. Není to nic, co by bylo k nějakému hlasování, tak to prostě je. Máte to jasně napsáno, že to nemůžeme měnit v rozehrané soutěži. V okamžiku, kdy v titulové skupině bude chybět byť jeden zápas, nelze vyhlásit mistra," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články