Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Dánsko - Katar

Látal dostal na Maltě k narozeninám po sérii ligových remíz vytouženou výhru

Jak chutná vítězství, poznala po dlouhé sérii remíz fotbalová Olomouc. Na Tipsport Malta Cupu na národním stadionu Ta Qali porazila Sigma Trnavu 2:1 a postoupila tak do finále.

Radoslav Látal
zdroj: ČTK autor: Peřina Luděk

Pocit z výhry si Hanáci užili po jedné ligové porážce a pěti remízách 1:1 v závěru podzimní části první ligy. Hráči tak dali dárek trenérovi Radoslavu Látalovi, který v den utkání slavil 51. narozeniny.

"Kdybychom nevyhráli, tak by nás fanoušci asi zastřelili," uvedl Látal a zdůraznil psychickou hodnotu výhry. O ní v duelu s Trnavou rozhodl střídající Radič minutu před koncem v době, kdy Látal už přemýšlel o penaltách.

"Jsme tady kvůli fotbalu, denně dvakrát trénujeme a sobotní finále Tipsport Cupu pro nás bude generálkou na ligový start na Slavii," připomněl Látal, jak rychle letošní zimní příprava ubíhá.

Je nám líto, video expirovalo.
Přenos ČT: Sestřih utkání Olomouc - Jablonec

Na ostrově ve Středozemním moři panuje příjemné klima s teplotami šplhajícími ke 20 stupňům Celsia. Nebýt nedělní bouře, která podmáčela trávníky, byly by i stavy tréninkových ploch ideální.

"Těžko se první dny trénovalo, i dnes na zápase to bylo hodně hrbaté a měkké, ale zlepšuje se to. Je to jediný malý zádrhel na našem celém maltském pobytu," řekl Látal.

V sobotu sehraje Sigma v 18 hodin finále turnaje proti rakouskému Tirolu. V generálce na ligu se bude muset obejít bez některých zraněných a nemocných hráčů, kteří zůstali doma, jako třeba kapitán Roman Hubník.

"To se nedá nic dělat, pracujeme tady s kádrem, který máme. Marodi se snad doma dají do kupy a od úterý už půjdeme do mikrocyklu před startem ligy," uvedl kouč čtvrtého týmu tabulky.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy