Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Panorama

Laštůvka se mi díval do očí, ale ustál jsem to, vzpomínal Novák na penaltu

V devatenácti letech proměnil v nastaveném čase penaltu proti zkušenému brankáři Janu Laštůvkovi a zařídil fotbalistům Bohemians bod. Spasiteli pražského týmu Vojtěchu Novákovi je teprve devatenáct a odpovědnost vzal na sebe, protože všichni původně určení střelci už vystřídali a trenér ukázal na něho.

Vojtěch Novák
zdroj: ČTK autor: Vít Šimánek

Mladý záložník vršovického celku vysvětloval. "Určení byli Puška (Puškáč), Necka (Necid) a Květák (Květ), ale ani jeden z nich nebyl na hřišti. Popravdě jsem se k tomu nijak nehrnul kvůli tomu, že mi je devatenáct. Byli tam starší a zkušenější hráči, tak jsem si myslel, že si to vezme někdo z nich. Ale trenér mě popostrčil, abych si to vzal já, protože na trénincích mi to z penalt celkem střílelo. Hodně jsem jich nakopal i v mládeži a dorostu Bohemky," řekl Novák na tiskové konferenci.

"Ze začátku jsem byl klidný, neuvědomoval jsem si tíhu momentu. Pak jsem viděl gólmana Ostravy, že stojí pár metrů ode mně a dívá se mi do očí. Trošku mě to znervóznilo, ale myslím si, že jsem tíhu momentu ustál. Kluci mě uklidňovali, ať nejsem nervózní a věřím si. Byl jsem rozhodnutý dopředu, kam to kopnu," vzpomínal Novák na dramatický závěr zápasu, který uzavřel už třetím gólem, který v lize dal.

Baník se ujal vedení v 84. minutě, ale o pět minut později jeho obránce Jaroslav Svozil fauloval ve vápně dalšího střídajícího hráče Pavla Osmančíka a rozhodčí Emanuel Marek po zhlédnutí opakovaných záběrů nařídil penaltu.

Je nám líto, video expirovalo.
Přenos ČT: Sestřih a ohlasy utkání Bohemians - Ostrava

"Byl jsem u toho momentu celkem blízko. Viděl jsem, že Osma byl u míče dřív. Je v tom silný, protože je dynamický. Dostal se k míči celkem rychle, popostrčil si ho a Svozil tam byl pozdě a trefil Osmáka do nohy. Jestli to byl penaltový zákrok, nebylo na mně. Osma byl ale v souboji jednoznačně dřív," prohlásil Novák.

Po vyléčení zranění naskočil do hry poprvé od začátku března od 70. minuty. "Proměněná penalta není moment, který by rozhodl o tom, jestli v příštích zápasech budu v základní sestavě, nebo ne. Vrátil jsem se po pěti týdnech, kdy jsem byl mimo s kotníkem. Snažím se na každém tréninku dokazovat, že jsem připravený, abych dostával čím dál tím víc minut. Věřím, že se to časem překlopí v základní sestavu," konstatoval mladý střelec.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy