Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Olympijský magazín

Lafata se na rozdíl od Škody trefil a zajistil si korunu krále ligových střelců

Praha – Ani 19 vstřelených branek nakonec nestačilo slávistovi Milanu Škodovi k titulu krále ligových střelců. Sparťanský kapitán David Lafata se totiž na rozdíl od svého největšího soka prosadil i v posledním ligovém kole, navýšil své gólové konto na 20 branek a stal se nejlepším střelcem této sezony první fotbalové ligy.

David Lafata (uprostřed) slaví se svými spoluhráči ze Sparty vstřelenou branku
zdroj: ČTK autor: Šulová Kateřina

Oba elitní kanonýři měli před závěrečným ligovým dějstvím na kontě shodně devatenáct branek. Zatímco Škoda se v zápase proti Slovácku (1:3) neprosadil, Lafata pro něj typicky z malého vápna v 77. minutě vyrovnal na Letné v duelu s Bohemians na 1:1 a mohl se radovat aspoň z malé "náplasti" za to, že Letenským utekla obhajoba titulu.

Třiatřicetiletý reprezentační útočník ovládl pořadí kanonýrů už počtvrté v kariéře. Nejlepšímu střelci v historii samostatné ligy se to předtím podařilo v sezonách 2010/2011, 2011/2012 a 2012/2013, při druhém triumfu navíc zaznamenal rekordních 25 branek. Naopak Škoda se premiérového vítězství mezi kanonýry nedočkal. 

"Naše dostihy jsem vnímal, hlavně kluci mi to pořád připomínali. A dneska to vypadalo, že třeba Bořek (Dočkal) nepřihrával nikomu jinému než mně," uvedl Lafata. "Ale nijak zvlášť jsem to neprožíval, přece jen jsem už korunu třikrát získal. Ne, že bych si toho teď nevážil, ale tohle nebylo to hlavní, za čím jsem šel," dodal.

Ocenění bere alespoň jako malou náplast za sezonu bez týmové trofeje. "Potěší to, ale společná radost je vždycky lepší. Tohle je dobré, že vám někdo pogratuluje, ale nemůžete to pořádně oslavit. Slavit titul je lepší," prohlásil Lafata, který je také se 158 góly nejlepším střelcem v historii české ligy.

Na hranici 200 branek prý však nemyslí, přestože jeho tempem by mu na to stačily dvě sezony. "Ještě rok budu hrát určitě a pak uvidíme, jak bude držet zdraví," uvažoval Lafata. "Ale když budu mít takové spoluhráče... Je to moc daleko, ale spíš se mi to nepovede," dodal s úsměvem.

Jako poděkování teď chce spoluhráčům nalovit zvěřinu. "Teď se mohou střílet jen srnci a prasata, tak uvidíme, jak se to povede," řekl Lafata. "A něco také samozřejmě podle taxy zaplatím do kasy," přidal třiatřicetiletý reprezentační útočník, který je ve volném čase vášnivým myslivcem. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy