Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de Ski Itálie

Lafata před zápasem s Jabloncem: Nejde o mě, jde o titul

Praha - Když v lednu přestupoval fotbalový kanonýr David Lafata z Jablonce do pražské Sparty, ani nechtěl myslet na to, jak emotivně bude prožívat jarní vzájemný zápas. Teď připouští, že nedělní bitva proti týmu, v jehož barvách v minulosti nasázel ohromujících 88 gólů, pro něj bude mít velmi zvláštní nádech. Lafata však zdůrazňuje, že ze všeho nejvíc půjde o zápas, který bude znamenat hodně v boji o titul. Zápas Sparty s Jabloncem sledujte v neděli od 19:45 na ČT sport a na našem webu. O den dříve můžete sledovat také souboj Olomouce s Jihlavou.

David Lafata slaví gólovou trefu za Spartu
zdroj: Getty Images autor: Michael Regan

"Všichni mluví o tom, jak bude hrát Lafata proti Jablonci, ale to je scestné. Tady jde o první místo v tabulce a velký zápas to bude hlavně z tohoto pohledu," prohlásil Lafata, který ví, co utkání znamená pro Jablonec. "Když se jede na Spartu, je to svátek a každý se na to těší. Každý soupeř tady pak hraje na sto procent a všichni se chtějí vytáhnout. U mne to nebylo jinak, vždycky jsme se tu chtěli ukázat a Spartu porazit. Já nebyl výjimkou. Se Spartou to jsou vždycky super zápasy," vzpomíná reprezentační forvard.

A i kvůli jisté nostalgii k rokům v Jablonci Lafata připouští, že pro něj zápas nebude jako každý jiný. "Je to můj první zápas proti Jablonci poté, co jsem odtamtud odešel, takže se musím přiznat, že to pro mě bude hodně zvláštní. Především to však je zápas druhého se třetím a ten bodový odstup je minimální. Takže se spíš těším hlavně z toho důvodu, že je to souboj o titul," řekl Lafata.


S bývalými spoluhráči je stále v kontaktu, na očekávané nedělní utkání však zatím nepřišla řeč. Ani špičkování či uzavřená sázka zatím nebyly na pořadu dne. "Zápas jsme ještě neřešili. Oni (Jablonečtí) vědí, že pro mě bude zvláštní, ale že bychom to nějak rozebírali, to ne," řekl Lafata. Některé své poznatky o severočeském klubu však již sdělil sparťanskému asistentovi Zdeňku Svobodovi. "Na pár otázek se mě zeptal, takže jsem mu něco málo předal, ale nic zásadního," uvedl Lafata.

Pro Spartu i Jablonec bude zápas velkým testem, který naznačí mnohé o tom, jak jsou oba týmy silné po zimní přestávce a schopné bojovat o titul. Letenští se po vyřazení z Evropské ligy konečně mohou soustředit plně na ligu a povzbudivá je pro ně i ztráta obou bezprostředních soupeřů v prvních dvou jarních kolech. Sparta tak ztrácí pouhý bod na vedoucí Plzeň a zároveň má dvoubodový náskok na Jablonec.

Pro Severočechy by právě ztráta nejproduktivnějšího kanonýra mohla znamenat klíčový faktor, kvůli němuž znovu zůstanou pod ligovým vrcholem. I proto je jednatřicetiletý hráč dopředu smířený i s tím, že se na Letné nemusí dočkat příliš vřelých reakcí ze strany jabloneckých fanoušků. "Jasně, něco nepříjemného se stát může, i když jsem s nimi nikdy neměl problém. Hlavně je to jejich věc, já to neovlivním. A navíc, i když přijedou, tady bude tolik sparťanů, že nebudou slyšet," prohlásil Lafata.

Zdroj
ČT sport, ČTK, AC Sparta Praha

Hlavní zprávy