Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tour de France 2022

Kúdela trestně stíhaný kvůli údajnému rasismu ve Skotsku nebude. Klid má i Kamara

Zatímco na slyšení u Sportovního arbitrážního soudu kvůli obvinění z rasismu vůči záložníkovi Rangers Glenu Kamarovi si bude muset Ondřej Kúdela ještě počkat, v jedné věci už má obránce Slavie jasno. Ve Skotsku trestně stíhaný za incident nebude. Uvádí to server The Athletic a deník Daily Record. Stíhání se vyhne i finský záložník, který po utkání Evropské ligy loni v březnu v Glasgow českého hráče údajně fyzicky napadl.

Glen Kamara z Rangers (vlevo) a Ondřej Kúdela ze Slavie při výměně názorů
zdroj: ČTK/PA/ autor: Andrew Milligan

"Po pečlivém zvážení všech skutečností a okolností případu včetně dostupných důkazů se prokurátor rozhodl, že nepodnikne žádné další kroky. Pokud by se ale v budoucnu objevily nové důkazy, může případ znovu otevřít," uvedl mluvčí státního zastupitelství.

"Můj klient je šťastný, že je celá záležitost u konce. Rasismus nemá ve fotbale místo a děkujeme všem spoluhráčům, klubu i fanouškům po celém světě za podporu," uvedl Kamarův právník Aamer Anwar.

Kauza vyhrocené odvety osmifinále Evropské ligy mezi Rangers a Slavií se táhne už takřka rok. Utkání provázela ostrá hra domácího celku, Rangers dohrávali bez dvou vyloučených fotbalistů. Kemar Roofe navíc bezohledným kopem do hlavy vážně zranil brankáře Ondřeje Koláře.

V závěru duelu se Kúdela při jedné ze strkanic přitočil se zakrytými ústy ke Kamarovi, který ho okamžitě obvinil z rasistických urážek. Utkání mělo dohru i po závěrečném hvizdu v útrobách stadionu, kde Kamara podle slávistů Kúdelu napadl.

Finský reprezentant, jehož rodina pochází ze Sierry Leone, si za konflikt odpykal třízápasový distanc, Kúdela dostal od Unie evropských fotbalových asociací (UEFA) desetizápasový trest. Obránce Slavie vinu popřel, ale neuspěl s odvoláním a přišel o letní Euro. Postupně se odvolal až ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) v Lausanne, ačkoliv si už trest odpykal, chce ale očistit své jméno. Jeho odvolání bude CAS řešit v dubnu.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články