Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Krejčího za zákrok na Chytila sudí nevyloučil správně, má jasno komise

Ta situace se řešila ještě dlouho po derby. Kapitán Sparty Ladislav Krejčí v utkání skupiny o titul se Slavií nebyl podle komise sudích správně vyloučen za zákrok na Mojmíra Chytila. Ani při srážce slávisty Ivana Schranze s domácím Lukášem Sadílkem nešlo podle komise prokázat úmysl hostujícího hráče.

Zleva Ladislav Krejčí ze Sparty a Mojmír Chytil ze Slavie
zdroj: ČTK

Letenští dohrávali derby bez vyloučeného Lukáše Haraslína, který dostal druhou žlutou kartu ve druhém poločase. 

Velký ohlas vzbudil také souboj z 30. minuty, kdy Krejčí stáhl Chytila, jehož ruka se ohnula do velmi nepřirozeného úhlu. Rozhodčí Dalibor Černý měl podle komise nařídit přímý volný kop pro Slavii za držení soupeře.

"Z dostupných záběrů není prokazatelné, že se jednalo o úmysl zranit Chytila, proto rozhodčí správně neudělil Krejčímu červenou kartu za hrubé nesportovní chování a videorozhodčí správně neintervenoval," posoudila komise.

Letenští si stěžovali v 78. minutě, kdy před rozehráním standardní situace zůstal po střetu se Schranzem ležet na trávníku Sadílek. "Z dostupných záběrů nelze prokázat přestupek hráče hostujícího družstva," zní stejný verdikt jako v prvním případě.

Ve skupině o záchranu si Karvinští stěžovali, že v utkání se Zlínem (2:2) měl Ladislav Szikszay vyloučit Vukadina Vukadinoviče za pokus o udeření soupeře loktem v přerušené hře.

Komise však potvrdila, že udělení žluté karty bylo dostatečným trestem. Vukadinovič soupeře nezasáhl. Pokud by se tak stalo, následovat by muselo vyloučení za hrubé nesportovní chování.

Je nám líto, video expirovalo.
Dohráno

Chyba se nestala ani v odvetě semifinále skupiny o Evropu mezi Olomoucí a Hradcem Králové (1:3).

V 80. minutě utkání sudí Dominik Starý na základě intervence kolegy u videa Ondřeje Berky správně neuznal branku Hanáků pro ofsajd. Yunusa Muritala v ofsajdové pozici svedl se soupeřem souboj o míč a tím ho ovlivnil.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články