Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS v ledním hokeji mužů 2024 Česko

Kotel Sparty ruší bojkot, klub chce dát potrestaným fanouškům druhou šanci

Sparta a její kotel dospěly k dohodě. Fanouškovské jádro se na ochozy vrátí už na začátku dubna na zápas proti Brnu. Letenský klub umožní fanouškům, kteří dostali trest zákazu vstupu na domácí utkání, dřívější návrat na stadion, pokud splní stanovená kritéria. Od 1. července se příznivci budou moci přihlásit do programu, po jehož absolvování klub rozhodne o tom, zda jim zkrátí původní trest.

"V případě rizikového jednání na tribunách přistupujeme k represivním krokům, zároveň ale budeme poskytovat možnost se na stadion vrátit. Domníváme se, že jsou v našich řadách fanoušci, kteří si zaslouží druhou šanci," uvedl generální ředitel Sparty František Čupr.

Do programu se od 1. července můžou zapojit ti, kteří v té době budou mít první zákaz vstupu na Letnou. Naopak do něj nesmějí vstoupit příznivci, kteří svým jednáním ohrozili zdraví jiného člověka nebo mu způsobili zdravotní újmu či se dopustili rasismu. Účast je dobrovolná. Podmínkou je uhrazení smluvní pokuty, pokud ji fanoušek obdržel. Opakované zařazení do programu není možné, rovněž nelze zkrátit doživotní zákaz.

Žádost každého příznivce posoudí klub. Ten může fanouška vyřadit z programu i v jeho průběhu. Program bude vystavěn individuálně podle toho, čeho se daný příznivec konkrétně dopustil.

Fanoušek absolvuje školení, například zdravotní kurz, přednášky nebo dobrovolnické práce. Po dobu programu mu budou udělovány kredity. Klub potom účast vyhodnotí a fanouškovi může být zkrácen trest až o 70 procent z původní délky. Většinu nákladů programu zaplatí klub.

Letenští se mimo jiné inspirovali nizozemskými kluby. "Jde o koncepční krok, který jsme konzultovali se zahraničními kluby, které patří mezi špičku v práci s diváky. Stanovili jsme si dva cíle: za prvé chceme i skrze tento program a edukaci nadále pracovat na celkovém zlepšení bezpečnosti na stadionu. Za druhé chceme dát publiku najevo, že umíme projevit empatii, když fanoušek udělá chybu, má zájem ji napravit a nadále chce podporovat klub přímo z tribuny," prohlásil ředitel komerčního úseku Tomáš Křivda.

Kotel byl na Spartě naposledy v listopadovém zápase se Slováckem. V prvním poločase použili fanoušci pyrotechniku a duel byl přerušen. Klub udělil příznivcům vysoké tresty a tvrdé jádro vyhlásilo bojkot.

V prosinci proběhlo jednání mezi fanoušky a vedením klubu, zástupci kotle chtěli tresty zmírnit. Výsledný projekt, který Sparta nyní představila, příznivci akceptují a bojkot ruší.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články