Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej den poté

Kotalík: Stramaccioni zůstává trenérem Sparty. Hlavním cílem je pohár a Liga mistrů

Důvěru stávajícímu trenérovi Andreovi Stramaccionimu prokázala fotbalová Sparta ústy generálního ředitele Adama Kotalíka. Ten v rozhovoru pro deník Sport prohlásil, že o odvolání italského kouče letenský klub neuvažuje a stále věří, že Stramaccioni může posunout Spartu dál. Klub však mění svůj primární cíl pro letošní sezonu, místo titulu chce účast v Lize mistrů a titul v poháru.

Andrea Stramaccioni a Adam Kotalík
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Nemůžu se vyjadřovat za pana Křetínského (majitel klubu). Z pohledu představenstva ale mohu říct, že zatím jsme přesvědčení, že navzdory velmi špatnému začátku má trenér schopnost tým posunout dál. Start jeho angažmá je složitější, než jsme si představovali, ale opouštět nastoupenou cestu nechceme," prohlásil Kotalík.

Rozhodnutí ponechat Stramaccioniho zdůvodňuje Sparta i dobrým výkonem v utkání s Viktorií. "Když se podíváte na nedělní zápas, to nebyla mrtvá Sparta, která by potřebovala terapii výměnou trenéra. Nikdo nemůže říct, že by hráči nechtěli odvést maximum. Výsledek je pro nás špatný, ale nikdo nemůže říct, že by to hráči neodbojovali," upozorňuje Kotalík.

Ke všemu by podle generálního ředitele nemělo smysl odvolávat trenéra, aniž by za něj Sparta měla lepší náhradu. To si ostatně vyzkoušela už v loňském roce, kdy protočila tři trenéry, jenže stabilní výsledky stále nepřicházely.

Podle Kotalíka by takový prostor jako Stramaccioni ve Spartě dostal i domácí trenér. "Je to samozřejmě spekulace, protože tady český trenér není, ale myslím, že ano. A to ze dvou důvodů. Za prvé jsme si v minulé sezoně vyzkoušeli, že výměna trenéra není samospásná. Každý nový trenér se potřebuje seznámit s týmem, s hráči, s prostředím. Má trochu jiné představy o kádru, chce jiné změny. Aby něco mohlo začít fungovat, jsou nutné stabilita a čas," vysvětluje generální ředitel Sparty.

Sparta už po deseti kolech ztrácí na první Plzeň patnáct bodů a prohrála i klíčové vzájemné utkání na Letné. Je tedy krajně nepravděpodobné, že největší český klub vyhraje první titul po čtyřech letech, k čemuž měla směřovat letní revoluce s příchodem jedenácti hráčů.

A přehodnocení cílů naznačuje i Kotalík. "Tím hlavním cílem a důvodem, proč jsme se v létě pustili do tohoto projektu, bylo postavit tým, který vrátí na Spartu Ligu mistrů. Samozřejmě jsme při tom mysleli na titul a přímý postup. Mluvit o titulu v tuto chvíli by bylo nepatřičné, ale cíl bojovat o Ligu mistrů tady zůstává. I když i to bude velmi obtížné. A úspěch budeme chtít i v poháru. To znamená jej vyhrát," popisuje sparťanský šéf.

Sparta ale řeší už i posilování a zeštíhlování kádru na příští sezonu. "Počet hráčů, kteří přijdou, nebude vysoký. Víc fotbalistů by mělo odejít než přijít. Pokud jde o podhrotového hráče, je to pozice, kterou řešíme. Sledujeme několik hráčů na tomto postu. V zimě to určitě bude jedno z témat," říká Kotalík.

Zdroj
ČT sport, deník Sport

Hlavní zprávy