Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Kotalík: Prohra na Slovácku se neměla stát. Boj o titul ale rozhodnutý není

Praha – Hlavní cíl Sparty v sezoně, zisk ligového titulu, dostal o víkendu po porážce 0:2 na Slovácku tvrdou ránu. To si uvědomuje i generální ředitel pražského klubu Adam Kotalík, který ale boj o titul za rozhodnutý nepovažuje. "Byla to prohra, která se neměla stát. Ale nemá smysl dělat závěry. Do konce soutěže je stále sedm kol a stát se může cokoliv," řekl na Staroměstské radnici, kde zástupci Sparty převzali Klíč od města Prahy pro vítěze derby.

Fotbalisté Sparty s Klíčem města Prahy
zdroj: ČTK autor: Michal Kamaryt

Do konce nejvyšší soutěže zbývá sedm kol a Sparta na obhájce titulu z Plzně ztrácí devět bodů, má však odložený zápas s Duklou k dobru. "Pořád jsme v polovině jarního cyklu a nemá smysl dělat závěry, stát se může cokoliv," přidal Kotalík. "Problém byl náš výkon na Slovácku a výsledek, který jsme uhráli," dodal.

Sparta, kterou ve čtvrtek čeká první čtvrtfinále Evropské ligy s Villarrealem, vzhledem k náročnému programu a zraněním nastoupila bez pěti hráčů základní sestavy Bičíka, Zahustela, Holka, Váchy a Frýdka. "Přesto jsme měli hrát jednoznačně líp. Kádr je natolik zkušený, kvalitní a široký, že jsme zápas zvládnout měli," uvedl Kotalík.

Letenský funkcionář však odmítl, že by se Sparta stala obětí vlastního úspěchu v Evropské lize, kvůli kterému hraje už delší dobu stylem středa-neděle. "Sešlo se několik faktorů, které nám nehrály do karet, a bohužel přišly všechny najednou," řekl Kotalík.

"Ale nechci se na to vymlouvat. Fotbal tyhle věci, jako je nabitý program, zranění a karty, přináší a my se s tím musíme vypořádat," dodal. "Plzeň to má v ruce, a když vyhrají všechno, a ani nemusí vyhrát všechno, tak titul získají. My budeme hrát tak, abychom jim to zkomplikovali," prohlásil.

Pousmál se také nad teoretickou šancí postoupit do Ligy mistrů jako vítěz Evropské ligy než přes devítibodovou ztrátu na Plzeň a letní předkola. K triumfu by Sparta musela vedle Villarrealu zvládnout dva další zápasy v semifinále a finále. "Tak to je myšlenka opravdu velmi smělá. Počtem zápasů to souhlasí, ale vzhledem ke kvalitě soupeřů, kteří do čtvrtfinále Evropské ligy došli, asi sotva...," poznamenal.

Je nám líto, video expirovalo.
Sparťané převzali klíč od Prahy, boj o titul nevzdávají
Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy