Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Golf Time

Konkurence pro Koláře. Slavia získala Mandouse, do Olomouce jde na hostování Stejskal

Očekávané se stalo realitou. Fotbalová Slavia hlásí další posilu, tentokrát do branky. Z Olomouce míří do Prahy reprezentační gólman Aleš Mandous, který v novém působišti podepsal nezvykle dlouhou smlouvu do června 2026. Opačným směrem na Hanou zamířil na roční hostování brankář Jan Stejskal, kterého si červenobílí mohou případně v zimě stáhnout zpět.

Aleš Mandous
zdroj: Twitter Slavia Praha

"Aleš byl dlouhodobě v hledáčku našich trenérů gólmanů, patří mezi špičku naší ligy, což potvrdil i nominací na Euro. Věříme, že do našeho brankářského týmu skvěle zapadne a bude platnou posilou pro Slavii," řekl slávistický sportovní ředitel Jiří Bílek klubovému webu.

Jasnou jedničkou Pražanů je v posledních letech reprezentant Ondřej Kolář, který na Euru chyběl, neboť se po březnovém zranění hlavy v osmifinále Evropské ligy proti Glasgow Rangers necítil stoprocentně připravený. Příchodem Mandouse se Slavia nejspíš připravuje na případný Kolářův odchod do zahraničí.

Výměnu řešil i nový Fotbal fokus podcast:

"Jsem nesmírně rád, že si mě Slavia vybrala. Je to nejlepší tým v lize, ambice mám ty největší. Na spolupráci s Ondrou Kolářem se moc těším. Věřím, že se toho od něj hodně naučím, bude to skvělá zkušenost. Chci se zlepšovat a pomoct Slavii ke skvělým výsledkům," uvedl Mandous.

Dosud odchytal 47 ligových zápasů, v nichž si připsal 16 čistých kont. V uplynulé sezoně patřil k nejlepším gólmanům nejvyšší soutěže a vysloužil si místo v reprezentaci. Premiéru za národní celek si připsal vloni v září v Lize národů proti Skotsku, proti kterému nastoupil náhradní výběr. Původní tým musel kvůli koronavirovým komplikacím do izolace. Na Euru Mandous kryl záda jedničce Tomáši Vaclíkovi.

Je nám líto, video expirovalo.
Mandous přestoupil do Slavie

Nová brankářská akvizice už dnes se Slavií odcestovala na soustředění do rakouského Aigenu. Tým měl původně vyrazit na zahraniční kemp už v minulém týdnu, ale kvůli pozitivnímu testu na koronavirus u nejmenovaného hráče odjezd odložil.

Olomouc z Edenu získala na hostování Stejskala. Čtyřiadvacetiletý gólman se zatím ve Slavii neprosadil a za červenobílé dosud odchytal jen jeden ligový zápas. Dalších 14 startů v nejvyšší soutěži si připsal za Mladou Boleslav. V minulosti působil v mládežnických reprezentacích.

Sešívaní už jsou v Rakousku

Mandous už dnes se Slavií odcestoval na soustředění do rakouského Aigenu. Tým měl původně vyrazit na zahraniční kemp už v minulém týdnu, ale kvůli pozitivnímu testu na koronavirus u nejmenovaného hráče odjezd odložil.

"Dnešnímu odjezdu po přetestování, ve kterém byli všichni testovaní negativní a rozbory krve potvrdily vysokou hladinu protilátek, už nic nebránilo. Po poledni tak nabrala sešívaná výprava směr Rakousko," uvedl klub na webu.

Na soustředění neodjel útočník Júsuf Hilál, jenž jedná o odchodu do jiného klubu. Až po návratu z kempu se připojí k týmu čeští reprezentanti, kteří startovali na mistrovství Evropy.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy