Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Konečně jsme to zlomili, radovali se po historické výhře v Liberci Jablonečtí

Liberec – Na jedenáctý pokus to konečně dokázali. Jablonečtí fotbalisté prolomili letité prokletí a zvládli poprvé v historii samostatné české ligy porazit nedaleký Liberec na jeho hřišti. "Už v týdnu nám lidi říkali, že to musíme zvládnout a v Liberci konečně vyhrát. Dneska jsme na to měli zatím nejlepší příležitost to zlomit a naštěstí se to podařilo," radoval se záložník Jan Kopic. 

Jablonecká radost po premiérovém vítězství v Liberci
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"I když ze začátku byl Liberec lepší a měl tři tutové šance. Ve druhém poločase se to naštěstí otočilo a z nacvičené standardky jsme dali rozhodující gól," dodal Kopic, který patří v Jablonci k nejdéle působícím hráčům.

Možná nejvíc výhra v Liberci znamenala pro jabloneckého týmového lékaře Libora Hanuše, který v klubu zažil všechny sezony samostatné ligy. "Musím říct, že jsem ho viděl radovat se nejvíc. Jezdil sem hodně dlouho, čekal na to vítězství. Měl hodně velkou radost a jsme za něj rádi, že jsme to zvrátili," podotkl Kopic.

"Cítím, že to pro fanoušky hodně znamená. Když jsme si s nimi plácali po zápase, jeden říkal, že na to čekal dvacet let. Tak jsem rád, že jsme mu udělali radost," prohlásil střelec jediné branky, útočník Martin Doležal.

Byl rád, že zrovna v podještědském derby dokázal zlomit střelecké trápení z předchozí části podzimu. "V předchozích zápasech mi to tam moc nepadalo, na Spartě jsem nedal z metru, tak doufám, že jsem to splatil," řekl s úsměvem Doležal. "Už v prvním poločase jsem měl šanci, ale klasicky jsem to spálil. Jsem rád, že jsem to odčinil," doplnil jablonecký útočník.

Se spoluhráči se těšil na pohoštění, které jim v případě výhry slíbil bývalý liberecký trenér Jaroslav Šilhavý. "Trenér říkal, že doveze chodské koláče. Ale všichni tři naši trenéři tady dřív trénovali, takže každý musí něco přihodit přece. Jsou tam tři, musí se o to podělit. Čekáme taky maso," smál se Kopic. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy