Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
RC Sparta Praha - RC Tatra Smíchov

Kolář s Rajtoralem jsou po přestupu připraveni na novou kapitolu

Praha - S odchodem Daniela Koláře a Františka Rajtorala do tureckého Gaziantepsporu skončila Viktorii Plzeň jedna éra. Západočeši přišli o další dva hráče, kteří jsou spjati s nejúspěšnějším obdobím v historii klubu. Oba bývalí viktoriáni se ale těší na novou výzvu a zároveň věří, že ještě neřekli poslední slovo.

František Rajtoral (uprostřed) v objetí s Danielem Kolářem
zdroj: ČTK autor: Němeček Pavel

"Na Viktorku budu vzpomínat jen v dobrém. Zažil jsem tam to, o čem jsem ani nesnil. Mohu odejít se vztyčenou hlavou. Neberu to tak, že jsem tam já něco dokázal, ale že jsme to dokázali my všichni. Výsledek je za námi vidět a jsem za to rád," řekl před odletem do Turecka Daniel Kolář, který je nejlepším střelcem v historii Viktorie.

"Neumím popsat pocit, který z toho mám. Byly to fajn roky, sešla se tam skvělá parta a fajn lidi. Pěkně to do sebe zapadlo a byla z toho taková éra. Vzpomínám na to rád a teď je čas otočit stránku," doplnil František Rajtoral.

Oba budou vzpomínat především na výjimečnou partu v kabině a na velké zápasy v Lize mistrů. "Těch krásných vzpomínek je více, ale určitě tam patří zápasy v Lize mistrů s Barcelonou, Bayernem a AC Milán. Ale nebylo by fér říkat jednu, protože jich bylo opravdu spoustu. Ale to je jen dobře. Kdyby byla jen jedna, tak by to nebylo tak dobré," prohlásil Rajtoral. "Těch šest let bylo fantastických. Viktorce budu dál držet palce a kluky sledovat a věřím, že se jim povedou ještě lepší věci než za naší éry," dodal.

Ještě v úvodu sezony to nevypadalo, že by dlouholeté opory mohly odejít. Pak ale přišlo několik nevydařených zápasů, změna koncepce a vedení klubu dalo oběma hráčům souhlas vyjednávat o možném odchodu do zahraničí, který oba hráči z různých důvodů odkládali.

"Už třikrát nebo čtyřikrát jsem Turecko odmítl, tak asi mi je to souzené," řekl Kolář s úsměvem. "Měl jsem i jiné nabídky, ale vedení Gaziantepsporu přijelo do Prahy s námi jednat a projevilo největší zájem. Co nám říkali, mělo hlavu a patu a dávalo to smysl. To mě přesvědčilo, že je to krok správným směrem," vysvětlil Kolář.

Oba mrzelo jen to, že jejich odchod se uskutečnil narychlo, neměli tak ani možnost se pořádně rozloučit s fanoušky a kabinou. "Já jinačí než rychlé akce ani neumím. Trochu nás mrzí, že jsme se nestihli rozloučit, ale čas neuteče a snad k tomu ještě dojde. Snad na nás do té doby nezapomenou," řekl Rajtoral.

Turecké angažmá berou jako novou výzvu. "Nemyslím si, že bych Plzni už neměl co dát. Ale na druhou stranu tahle šance je pro mě jen dobře, protože s Plzní jsem vyhrál už vše, co se dalo. Tohle je pro mě nová výzva," řekl Kolář. "V Plzni mě to neomrzelo. Naskytla se ale tato příležitost, tak zkusím něco nového a věřím, že to bude stejně úspěšné jako ve Viktorce," dodal Rajtoral.

Svůj přestup konzultovali i s Václavem Procházkou, který z Plzně odešel do Turecka loni a působí v Osmanlisporu. "Spojil jsem se s ním i s dalšími kluky, co to tam zažili. Převládala u nich spokojenost. Když v tom člověk je, tak to vnímá jinak než z novin a televize. Tamní liga má kvalitu, jsou tam dobří hráči, týmy jako Besiktas, Fenerbahce a Galatasaray mluví za vše," mínil Rajtoral.

Jelikož Gaziantep leží poblíž hranic se Sýrií, kde probíhá válka, oba v důsledku zpráv z médií řešili i otázku bezpečnosti. "To byla první věc, o které jsem přemýšlel. Ale byli jsme ubezpečeni, že je tam všechno v pohodě. Tady, co se píše, je něco pravda a něco přitažené za vlasy. Tam se nic velkého neděje. To jsme si zjišťovali," řekl Kolář.

"Jak se říká, pod svícnem je největší tma. Takže až tam budu, tak možná zjistím, že je tam takový klid a bezpečno, že budu překvapený. Samozřejmě otázky na tohle téma mě napadly, ale obavy byly vyvráceny," dodal Rajtoral.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy