Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Kolář navázal na Bakoše a rozloučil se s Plzní. Zažil jsem spoustu nezapomenutelných momentů, řekl

Svůj poslední zápas v plzeňském dresu odehrál v nedělním závěrečném kole nadstavbové části záložník Daniel Kolář. Třiatřicetiletému středopolaři vyprší na konci června smlouva a o jeho dalším angažmá není v tuto chvíli jasno. Klub o tom informoval na svém webu. Po duelu s Baníkem (1:1) se s Viktorií rozloučil také Marek Bakoš, který ukončil kariéru.

Daniel Kolář z Plzně (vpravo) v utkání s Baníkem Ostrava
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Kolář přestoupil do Plzně v roce 2008. O osm let později odešel do Gaziantepsporu, ale na jaře 2017 se vrátil zpět k Západočechům. S Viktorií oslavil pět mistrovských titulů a jeden domácí pohár. Byl také u všech tří účastí v základní skupině Ligy mistrů.

"Za dobu, co jsem mohl být v Plzni, jsem zažil spoustu nezapomenutelných momentů. Je to etapa mého života, na kterou budu vždy vzpomínat rád. Budu vzpomínat na fanoušky, hráče, trenéry, šéfíky, na krásné zápasy. Opravdu jen v dobrém," řekl Kolář, jenž v 325 soutěžních utkáních za Plzeň zaznamenal 83 branek.

"Fanouškům Viktorky bych chtěl vzkázat, aby měli s klukama trpělivost. Aby nadále stáli po jejich boku, protože je čím dál tím víc budou potřebovat. A věřím tomu, že kluci budou dělat vše pro to, aby byli nadále úspěšní," pokračoval někdejší reprezentant.

Bývalý sparťan nastoupil proti Ostravě v základní sestavě poprvé od 24. září. Od začátku sezony ho trápilo zranění. V listopadu podstoupil operaci Achillovy šlachy, kvůli níž zmeškal téměř celý zbytek ročníku.

Podle něj prožila Plzeň povedenou sezonu. "Byla Liga mistrů, pak Evropská liga a nakonec druhé místo v lize. Z pohledu týmu to byla velmi úspěšná sezona. Jsem rád, že jsem toho byl součástí, bohužel už ne na hřišti," dodal Kolář.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy