Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Knobloch si počkal na šanci, těší Hoftycha po vychytané penaltě

Čtyřikrát v této ligové sezoně čelil penaltové výzvě a nikdy z toho gól nebyl. Liberecký brankář Milan Knobloch se stává postrachem exekutorů pokutových kopů. Po Teplicích, Zlínu a Pardubicích ho z penaltové značky nepřekonal ani ostravský obránce Patrizio Stronati. Osmadvacetiletý gólman po bezbrankové remíze s Baníkem přiznal, že měl hned dvojité štěstí.

Milan Knobloch
zdroj: ČTK

Nejdřív v tom, že rozhodčí Miroslav Zelinka penaltu v 38. minutě vůbec nařídil - místo toho, aby hostům uznal gól. "Centr padal na zadní tyč, rozhodčí písknul, trochu mě to rozrušilo, ale spíš bych to nechytil," řekl Knobloch po utkání 25. ligového kola.

Při penaltě správně trefil stranu, ale na míč, který orazítkoval tyč, nedosáhl. "To bylo také štěstí, protože kdybych to tečoval, tak by Stronatiho dorážka platila," řekl Knobloch. Když se míč odrazil od tyče, hned věděl, že gól platit nemůže. "Tohle se stalo jednou v Plzni a neplatilo to," zavzpomínal brankář.

Chytání penalt prý nijak zvlášť netrénuje. "Na tréninku se tomu věnujeme minimálně. Spíš jen před sezonou, v předkolech Evropské ligy," poznamenal Knobloch.

Byl rád, že nemusel čelit druhé penaltě, kterou sudí původně nařídil těsně před přestávkou. Po konzultaci s videorozhodčím Zelinka zjistil, že domácí Martin Koscelník rukou ve vápně nezahrál. "Dobré pocity to nebyly, hrozil gól do šatny, ale VAR nám pomohl. Bod je pro nás po tom průběhu dobrý," dodal gólman, který vedle fotbalu vystudoval mezinárodní vztahy na vysoké škole.

Penaltového specialistu pochválil i trenér Slovanu Pavel Hoftych. "Milan je objemově prostorný gólman, hráči se to snaží tlačit vedle něj. Nechceme vytvářet penalty, ale když už ty situace jsou, tak je dobře, že je Milan vyřeší," ocenil trenér 192 centimetrů vysokého brankáře.

Knobloch do sezony vstupoval jako dvojka za Filipem Nguyenem. Na kontě měl jen tři ligové starty a chytal většinou jen v domácím poháru. Ale když se reprezentační gólman zranil, skvěle ho zastoupil. "Počkal si na šanci. Jsme rádi, že máme dva kvalitní brankáře. Měli jsme velmi dobrou sérii, to nikdo gólmana měnit nechce," řekl Hoftych.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy