Následuje
MS 2020 Itálie

Kisel: S takovým bráněním vyhrávat nebudeme

Praha – O poločase se Karol Kisel snažil probrat své spoluhráče z letargie, ani to ale fotbalistům pražské Slavie k otočení zápasu proti Olomouci nepomohlo. Červenobílí prohráli 2:3 a mají po třech kolech jediný bod. Podle Kisela se musejí rychle oklepat a hlavně zlepšit důraz v defenzivě. "Chybí nám důraz hlavně v obraně a osobní zodpovědnost. Bez toho se dál neposuneme. Z mého pohledu se ty chyby opakují. Dostáváme neuvěřitelně lehce góly, hlavně když se to láme," řekl Kisel. 

Karol Kisel
zdroj: ČTK autor: Kamaryt Michal

Spoluhráče se snažil vyhecovat v poločasové přestávce, Pražané však začali hrát až v posledních dvaceti minutách. "Málem jsem zbombardoval kabinu. Samozřejmě jsem se snažil i pozitivně povzbudit na hřišti. Ale dneska jsme prostě byli velice slabí v defenzivní činnosti. S takovým bráněním vyhrávat nebudeme," podotkl Kisel.

Dvě minuty před koncem ještě sám vykřesal naději na bod, když precizně zahraným přímým kopem snížil na 2:3. "Věřil jsem, že ještě vyrovnáme jako minulý rok s Jihlavou. Ale už zbývalo málo času, ne vždy se to povede. Rozhodlo, že jsme dostali velice laciné góly," uvedl slovenský záložník.

Nedůraz slávistů ho rozladil o to víc, že se před zápasem upozorňovali na horší terén. "Ten trávník k většímu důrazu přímo vybízel, ještě jsme si to sami říkali... Musíme se rychle oklepat a předvést jiný přístup už v pátek na Dukle," prohlásil slávistický kapitán.

Pražanům podle Kisela uškodilo, že se jim výsledkově nepovedlo hned první kolo s Ostravou. Poté prohráli v Liberci a mužstvo se dostalo pod tlak. "V závěru jara se nám začalo extra dařit a kluci dostali křídla. Očekávání byla veliká, nepodařilo se je ale naplnit hned v prvním zápase. To jsem osobně považoval za velmi důležité," uvedl Kisel.

"Myslím, že ta velká vyhlášení byla z mého pohledu zbytečná. Výsledkově nám nevyšly první dva zápasy, i když herně to bylo docela slušné. Teď přijde nešťastný gól a dostaneme se psychicky dolů. Zatím ten náš tým nemáme moc psychicky silný," dodal Kisel. 

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy