Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Tisková konference k nominaci na hokejový Turnaj Karjaly

Kauza Kanga a Sparta u konce. Z Letné definitivně odchází, podepsal v CZ Bělehrad

Kauza Guélor Kanga a Sparta je u konce. Toto spojení už nyní definitivně neplatí. Gabonský záložník a jedna z nejvýraznějších tváří ligy nepodepsal novou smlouvu, opouští pražský klub, kde působil dva a půl roku. Za tu dobu vstřelil spolehlivý exekutor penalt 31 gólů. Jeho staronovým působištěm je Crvena zvezda Bělehrad.

Guélor Kanga se raduje ze vstřeleného gólu
zdroj: ČTK autor: Vondrouš Roman

Devětadvacetiletý Kanga přišel do Sparty v lednu 2018 z Crvené zvezdy Bělehrad, kam se nyní vrací.

"Jsem zpátky, protože mám dobré vztahy s lidmi z klubu. Samozřejmě znám všechny cíle, které s sebou dres Crvené zvezdy přináší. Myslím, že moje zkušenost může být důležitým faktorem na cestě k jejich naplnění. Cílem je titul a účast ve skupině evropských pohárů," uvedl Kanga.

Sparta nabídla tvořivému záložníkovi roční smlouvu s opcí na další sezonu, která by se automaticky aktivovala podle hráčových podzimních výkonů. Kanga ale údajně chtěl rovnou dvouletý kontrakt. 

"Za dva a půl roku, co Kanga v našem klubu působil, splňoval vše, jak bychom si představovali, ať už na hřišti i mimo něj, jen poslední tři měsíce před vypršením smlouvy," uvedl sportovní ředitel Sparty Tomáš Rosický.

"Navrhli jsme model: hraješ, plníš úkoly trenéra, jsi disciplinovaný, máš dvouletý kontrakt. Takovou délku nové smluvní spolupráce si sám Kanga představoval. Tento model byl ale zároveň nastavený takto: nejsi disciplinovaný, nerespektuješ spoluhráče a kouče, pak nehraješ a budeš tu s námi jen rok," vysvětlil Rosický.

Guélor Kanga
zdroj: ČTK

V úvodním půlroce dal na Letné čtyři ligové branky, v dalších dvou sezonách nejvyšší soutěže si připsal shodně 12 gólů. V uplynulém ročníku byl druhým nejlepším týmovým střelcem za útočníkem Liborem Kozákem.

Sparta do přípravy vstoupila se záložní řadou, ve které nechybějí kapitán Bořek Dočkal, Adam Hložek, nejmladší člen kádru Adam Karabec a rovněž nadějní středopolaři Filip Havelka a Jan Fortelný. Ti se vrátili z hostování a zabojují o místo v kádru pro novou sezonu.

"Náš mančaft stavíme na hodnotách, které každý respektuje a dodržuje. Naše strategie je nadále budovat zdravý, hladový tým, ve kterém si budou hráči pomáhat, bojovat jeden za druhého. Tým, který bude společně růst. Budou v něm dostávat šanci mladí hráči, naši odchovanci a budeme ho doplňovat o zkušené fotbalisty, kteří mladším pomohou v rozvoji jejich kariéry," dodal Rosický.

Zdroj
ČT sport, AC Sparta Praha

Hlavní zprávy