Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Česko

Kauza Bucha po letech vyřešena. Plzeň a Slavia se dohodly na smírném řešení

Kauza kolem Pavla Buchy a jeho neoprávněné výpovědi ze smlouvy ve Slavii po letech končí. Reprezentant do 21 let s Plzní se dohodli s Pražany na smírném řešení. Jeho součástí je i nespecifikovaná finanční kompenzace.

Pavel Bucha
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Podle verdiktu rozhodčího senátu Fotbalové asociace ČR z loňského května měli Pražané od Viktorie a Buchy dostat bezmála deset milionů korun.

"V rámci smíru byla urovnána i otázka finanční kompenzace. Podmínky smíru jsou podle dohody zúčastněných důvěrné a žádné další podrobnosti nikdo ze zúčastněných nebude blíže komentovat," uvedly oba kluby v prohlášení.

Bucha se před třemi lety prosadil do slávistického A-týmu, ale s vedením se nedohodl na podmínkách nové smlouvy a byl přeřazen do "béčka". Talentovaný záložník v červenci 2018 s pražským klubem rozvázal kontrakt a jako volný hráč posílil Plzeň. Slavia se obrátila na sbor rozhodců FAČR, který stížnosti úřadujícího mistra vyhověl a ukončení smlouvy označil za neoprávněné. Rozhodnutí ale nebylo pravomocné a obě strany se vůči němu mohly odvolat.

Dvaadvacetiletý Bucha se po návratu z hostování v Mladé Boleslavi v roce 2019 stal jedním z klíčových hráčů Plzně. Mělnický rodák v aktuální sezoně ve 20 ligových utkáních zaznamenal šest gólů a pět asistencí, což z něj dělá nejproduktivnějšího fotbalistu Viktorie.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy