Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Karvinou dál povede trio Vlk, Bielan a Grussmann

Trenérský triumvirát Lubomír Vlk, Marek Bielan a Radim Grussmann bude u fotbalistů Karviné působit až do konce aktuálního soutěžního ročníku. Předposlední klub ligy tak už nehledá nového kouče. Vedení se rozhodlo ponechat realizační tým v podobě, v jaké se pod jeho vedením podařilo porazit v sobotu České Budějovice.

Fotbalisté Karviné
zdroj: ČTK
Je nám líto, video expirovalo.
Karviná znovu změnila trenéra

Karviná v minulém týdnu již podruhé v sezoně odvolala trenéra. Juraj Jarábek skončil po sérii 11 kol bez vítězství ve chvíli, kdy jeho tým klesl na poslední příčku. Vedením týmu byli pověřeni Bielan s Grussmannem, trenéři úspěšného B-týmu z MSFL. Původně jen na výpomoc, nyní nastálo. Spolu s nimi zůstane na lavičce také internacionál Vlk, sportovní ředitel MFK.

Utkání s Jihočechy bylo důležité v boji o záchranu, Slezané zvítězili 2:1 a poslali soupeře místo sebe na poslední místo tabulky. "Dnes a zítra jsem trenér A-mužstva, v pondělí se ale vracím k rezervnímu týmu. Zda tu bude jiný trenér, je na vedení. Pokud tu už dnes byl, tak viděl, že tohle mužstvo má sílu," řekl na tiskové konferenci po utkání Bielan.

Středeční rozhodnutí klubu ovšem dohady ukončilo. "Nejbližší utkání, které trenéři v tomto složení po oficiálním oznámení odkoučují, bude páteční přípravné v Polsku proti Zaglebie Sosnowiec," uvedlo vedení.

Jarábek slezské mužstvo převzal znovu po dvou a půl letech na konci září po Tomáši Hejduškovi. Dvaapadesátiletý Bielan ani o 18 let mladší Grussmann zatím nemají s rolí hlavního trenéra žádné ligové zkušenosti. Bielan dělal u prvního týmu asistenta Hejduškovi, při prvním angažmá Jarábkovi i Františku Strakovi.

V této sezoně sáhlo ke změně na lavičce zatím šest ligových celků. Naposledy na konci února vystřídal Václava Kotala v Hradci Králové David Horejš. Východočeši stejně jako Karviná změnili hlavního trenéra dvakrát, na začátku ročníku je vedl Jozef Weber.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články