Je nám líto, video expirovalo.

Karviná ve velkých problémech, pozitivní test má údajně čtrnáct hráčů

Slezané se dostávájí jako první v tomto ročníku do velkých problémů kvůli covidu. Fotbalisté Karviné mají podle serveru iSport.cz 14 hráčů a většinu realizačního týmu pozitivních na koronavirus a jejich další program je nejasný. Slezané zažádali o možnost odložení sobotního ligového duelu s Baníkem Ostrava, jejich soupeř se však zatím nevyjádřil. Karvinský klub nyní čeká na vyjádření hygieny, které by zaslal Ligové fotbalové asociaci (LFA).

Zklamání fotbalisty Karviné Eduarda Santose
zdroj: ČTK autor: Radek Petrášek

"Stále čekáme na vyjádření hygieny. Moravskoslezský kraj na tom není dobře, jsou úplně vytížení. Čekáme tedy na jejich stanovisko, které potom musíme doručit na LFA. Momentálně ale žádný papír nemáme," řekl ČTK tiskový mluvčí klubu Adam Januszek.

Potvrdil, že mezi pozitivními jsou i hráči, konkrétní počet nakažených však zveřejnit nechtěl. Pozitivní test na koronavirus má nově i sportovní ředitel klubu Lubomír Vlk, který v minulém ligovém utkání nahradil v Olomouci na lavičce trenéra Bohumila Páníka. Právě ten měl pozitivní test na koronavirus jako jeden z prvních a musel zápas v Olomouci vynechat.

"V realizačním týmu jsou kromě kustoda a maséra všichni nemocní," doplnil Januszek.

Karviná jako jediný tým dosud v ligové sezoně nevyhrála a nachází se s čtyřmi body na posledním 16. místě. Na neuspokojivé výsledky doplatil trenér Jozef Weber, který byl na začátku října odvolán a na jehož místo přišel právě Páník.

Vedle duelu s Baníkem Ostrava by se měla Karviná utkat příští týden také v domácím poháru se Slováckem (27. října) a následně v lize na hřišti Bohemians 1905 (30. října).

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy