Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
S hendikepem na vrchol, Havířov

Karviná hlásí dalšího fotbalistu s koronavirem, nejde však o nový nález

Karviná má v týmu dalšího hráče s pozitivním testem na koronavirus. Klub je kvůli kvartetu případů nákazy od 2. července ve dvoutýdenní karanténě, kvůli čemuž posunula Ligová fotbalová asociace (LFA) poslední dvě kola ve skupině o záchranu i baráž o nejvyšší soutěž. Podle LFA nejde o nově nakaženého hráče, ale o výsledek testování z minulého týdne, kdy klub absolvoval plošné odběry.

Utkání Karviná - Opava
zdroj: ČTK autor: Jaroslav Ožana

"Mohu potvrdit dalšího pozitivně testovaného hráče, ve čtvrtek jsme dostali zprávu od Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje," informoval mluvčí Karviné Adam Januszek.

LFA, která v Česku řídí profesionální soutěže, ale upozornila, že nejde o čerstvý pozitivní nález. "Dle informací, kterými LFA disponuje, se nejedná se o nově nakaženého, ale o oficiální potvrzení nákazy hráče testovaného již 4. července ze strany Krajské hygienické stanice Moravskoslezského kraje. Stejně jako ostatní hráči klubu byl přitom již od počátku července v karanténě a nebyl tedy v kontaktu s ostatními hráči ani členy realizačního týmu," uvedl v prohlášení mluvčí LFA Štěpán Hanuš.

Na 17. července svolal ligový výbor LFA grémium profesionálních klubů, které se bude situací v Karviné zabývat. Před zasedáním grémia podstoupí fotbalisté a členové realizačního týmu Karviné plošné testy na covid-19, aby měly kluby aktuální informace o epidemiologické situaci v mužstvu.

"Postup směrem ke klubu MFK Karviná zůstává neměnný, na 14. července je naplánováno testování všech hráčů krajskou hygienickou stanicí a hráči s negativními výsledky by se tak v nejlepším případě mohli již 15. července vrátit k tréninkové činnosti," uvedla LFA. "V případě, že testování 14. července odhalí další pozitivní případy mezi hráči, bude LFA jednat o dalším postupu," dodala asociace.

Pokud by se skupina o záchranu nedohrála, podle řádů by z nejvyšší soutěže nikdo nesestoupil. Z druhé ligy by prošel mezi elitu jen vítěz a baráž by se zrušila. V příštím ročníku první ligy by tak startovalo 17 týmů a podle vyjádření předsedy LFA Dušana Svobody by se nehrála nadstavbová část, která měla premiéru loni.

Je nám líto, video expirovalo.
Svoboda: Musíme udělat všechno pro to, aby se liga dohrála

Na počátku července oznámila krajská hygienická stanice, že v karvinském klubu jsou čtyři případy koronaviru, z toho tři hráči a jeden člen vedení. Z toho vyplynula dvoutýdenní izolace celého mužstva a LFA odložila zbývající kola skupiny o záchranu na 23. a 26. července.

Karviné patří dvě kola před koncem nadstavbové části v šestičlenné skupině o záchranu čtvrté místo, které stejně jako pátá příčka znamená baráž. O dva body zpět jsou Opava a poslední Příbram.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy