Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
TCL Gól týdne

Kanga, Mandjeck a Plavšič spoustu věcí přihrávají a tady se jim to píská, tvrdí Matějovský

Dost rozladěný byl kapitán fotbalistů Marek Matějovský nejen z porážky Mladé Boleslavi na Spartě 2:5, ale i z toho, že hráči pražského týmu podle jeho názoru spoustu věcí přihrávali. "Když sudí tohle píská, tak se dostane pod tlak a na hřišti je to pak hodně složité," prohlásil sedmatřicetiletý záložník, který právě ze Sparty do Boleslavi před lety odešel.

Marek Matějovský
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

"Těžko se mi to hodnotí, ještě jsem hodně v emocích. Viděl jsem tam spoustu sporných momentů a většina z nich byla proti nám. Jak jsem to viděl ze hřiště, většina cizinců Sparty z mého pohledu spoustu věcí přihrává, ať už je to Kanga, Mandjeck nebo Plavšič. Tady se jim to píská. Samozřejmě to nechám na posouzení ostatních, ale spousta těch zákroků nebyla tak vážných," řekl novinářům Matějovský.

"Několikrát jsem viděl Kangu, kdy lehnul. Pak viděl, že z toho nic není a najednou běhal jak srnka," konstatoval boleslavský kapitán.

Nepřímo s ním souhlasil i trenér Jozef Weber. "Nechci si kazit hloupou větou dojem z vynikajícího utkání, ale na hřišti byli lidé, kteří tempu ani kvalitě utkání nestačili," uvedl kouč hostujícího týmu.

Sporná byla podle Matějovského i akce z 54. minuty, kdy Kanga dal rozhodující gól na 3:2. "Chtěl bych se na to podívat. Reklamoval jsem to u rozhodčího, protože mi Plavšič při dlouhém balonu přišel, že je v ofsajdu. Náš hráč musel jít do skluzu, aby to odvracel a z toho byl zisk Sparty," řekl, ale hned dodal. "Uvidíme zítra, možná na to budu koukat jinak."

I ve druhém vzájemném utkání v sezoně padlo sedm branek. První duel Středočeši doma vyhráli 4:3. "Bylo to hodně ovlivněné začátkem. V úvodních osmi minutách nám tam zapadly dvě moc hezké střely od sparťanů. Pak je to samozřejmě složité. Potom jsme se zvedli a do konce první půle jsme byli malinko dominantnější. Podařilo se nám snížit. Ve druhé půli jsme vyrovnali, ale vzápětí jsme dostali gól na 2:3," řekl někdejší hráč anglického Readingu.

"Pro diváka to musel být velmi zajímavý zápas. Bohužel pro nás dopadl špatně. Sparta to dneska zvládla. Nebylo to jednoduché utkání, ale nemyslím si, že výsledek odpovídá dění na hřišti," uvedl Matějovský, který na Letné působil mezi lety 2010 až 2016. V roce 2014 získal se Spartou double za triumf v lize a domácím poháru.

Také proto se při střídání v 87. minutě dočkal potlesku diváků. "Prožil jsem tu spoustu let a na klub samozřejmě nezapomenu. Mám to tady rád stejně jako fanoušky. Jakmile jsem na hřišti jako soupeř, tak chci zvítězit. Jako tomu bylo dneska. Lidem poděkuju za to, že mi zatleskali, ale dneska jsem sem přijel s tím, že by klidně mohli nadávat, kdybychom jim vzali nějaké body. To se bohužel nepovedlo," mrzelo Matějovského.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy