Následuje
Manchester United - Club Brugge

Kadlec poprvé od zranění trénoval. Ve speciální masce

Praha - Sparťanská naděje Václav Kadlec se tři týdny po zranění hlavy v utkání s Mladou Boleslaví vrátil do plné přípravy s týmem. Dnes odpoledne poprvé trénoval se spoluhráči. Na trávník vyběhl ve speciální karbonové masce, která mu má ochránit obličej po operaci zlomené čelní kosti.

Václav Kadlec trénuje se Spartou
zdroj: www.sparta.cz autor: AC Sparta Praha

Kadlec má masku, vyrobenou v Německu, už několik dní, takže si na ni mohl dostatečně zvyknout. "Už minulý týden jsem s maskou běhal, teď to ale byl první trénink, do kterého jsem s ní naskočil a absolvoval ho celý s týmem," řekl klubovému webu Kadlec.

Masku, kterou mu dal vyrobit agent Pavel Paska, si dvacetiletý útočník nemůže vynachválit. "Vůbec nijak mě nelimituje. Až mne překvapilo, jak je lehoučká, protože ani nevím, že ji na hlavě mám. Orientace v prostoru je s ní úplně bez problémů a při tréninku mi vůbec nevadila," uvedl Kadlec.

Celý trénink absolvoval bez úlev a stal se dokonce nejlepším střelcem minizápasu. "Bylo to dobré, žádný tréninkový deficit jsem necítil. Hrálo se mi skvěle," dodal spokojeně.

Sparťanský útočník utrpěl vážné zranění v úvodu utkání 13. ligového kola v Mladé Boleslavi po souboji s domácím Martinem Nešporem. Hned další den absolvoval operaci vpáčené zlomeniny čelní kosti.

Video: Nešťastné zranění Václava Kadlece

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy