Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Masters

Jurečka má stopku na tři zápasy a musí oželet pohárové derby

Václav Jurečka dostal za vyloučení po úderu loktem v dohrávce 17. kola první ligy ve Zlíně trest na tři soutěžní zápasy, z nichž jeden si už odpykal, informovala disciplinární komise LFA. Reprezentační útočník tak přijde o nedělní ligový zápas s Pardubicemi a středeční čtvrtfinále domácího poháru s městským rivalem Spartou. Derby odvysílá ČT sport a ČT sport Plus.

Jurečka v 80. minutě v situaci bez míče ve zlínském pokutovém území trefil loktem domácího obránce Josse Didibu. Sudí Ondřej Pechanec vyloučil jednoho ze dvou nejlepších střelců této sezony nejvyšší soutěže až po upozornění od videorozhodčího a kontrole u monitoru.

Devětadvacetiletý útočník dostal červenou kartu podruhé v ligové kariéře. Slávisté ve Zlíně nečekaně jen remizovali 1:1 a z druhého místa tabulky ztrácejí čtyři body na Spartu. Jurečka měl od disciplinární komise automaticky zastavenou činnost a nezasáhl do nedělního ligového utkání v Karviné, kde Pražané zvítězili 3:0.

Jurečkovo jednání bylo posouzeno jako tělesné napadení. "Za tento přečin může být hráči dle disciplinárního řádu FAČR uložen trest zákazu závodní činnosti až na dva měsíce. Po posouzení všech skutečností a s ohledem na dlouhodobě ustálenou rozhodovací praxi se DK LFA rozhodla udělit hráči trest zákazu činnosti na tři soutěžní utkání," uvedl předseda komise Richard Baček.

Poslechněte si Fotbal fokus podcast:

Trest na dva soutěžní zápasy dostali Vlastimil Daníček ze Slovácka a karvinský David Moses. Daníček byl vyloučen v duelu 21. ligového kola ve Zlíně, rovněž za úder loktem Kamerunci Didibovi. Nigerijec Moses dostal červenou kartu v dohrávce 18. kola nejvyšší soutěže proti Pardubicím po ostrému skluzu na Vojtěcha Patráka.

"Rozdíl v trestech pro Vlastimila Daníčka a Václava Jurečku spočívá ve faktu, že hráč Slovácka netrefil svého protihráče do oblasti hlavy a obličeje. V obou případech bylo zohledněno, že úder loktem do oblasti hlavy nebyl veden vyšší intenzitou. V opačném případě by udělený trest musel být vyšší. Jako takový je možné uvést případ Rigina Cicilii ze Slovácka, jenž od DK LFA v této sezoně obdržel trest na čtyři soutěžní utkání," uvedl Baček.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články