Golf Time

Jubilejní 50. podještědské derby branku nepřineslo. Liberec remizoval s Jabloncem

Čtyři kola před koncem základní části Liberec remizoval s Jabloncem 0:0. Bez branek skončilo i podzimní vzájemné utkání. Jablonec má na čtvrtém místě tříbodový náskok na Ostravu. Hosté byli hlavně v druhé půli aktivnější, ale žádnou z šancí neproměnili. Jablonec sice bodoval počtvrté za sebou, na čtvrtém místě tabulky však má už jen tříbodový náskok na pátou Ostravu. Liberec si připsal devátou remízu v ligové sezoně a z osmé příčky ztrácí dva body na šestou Mladou Boleslav.

Utkání Liberec - Jablonec
zdroj: ČTK/Petrášek Radek

On-line textový přenos

--:--

Děkujeme za pozornost, u příštího textového on-line přenosu nashledanou!

90. + 3

Konec zápasu. Stejně jako v posledním Podještědském derby branka nepadla a Liberec s Jabloncem remizoval 0:0.

90. + 1

Rozhodčí nastavuje druhý poločas o tři minuty.

90.

Ke strandardce se staví Pešek, žádná zajímavá šance z toho ale nevznikla.

88.

Jablonečtí střídají. Místo Michala Trávníka se do hry zapojí Tomáš Pilík.

88.

Kačaraba hlavičkoval těsně před Nguyenem a nebylo daleko k tomu, aby diváci zhlédli vlastní gól Liberce. Míč naštěstí pro domácí mířil nad.

86.

Jablonec kope rohový kop. Trávník si udupal podklad po odkop a odcentroval před bránu. Nikdo z hostujícího týmu se ale k míči nedostal.

85.

Právě běží 85. minuta utkání Liberce proti Jablonci a diváci zatím vstřelenou branku neviděli.

84.

A další střídání hráčů v modrých dresech. Místo Petara Musy přichází Ján Pázler.

83.

Střídání Liberece. Ze hřiště odchází Vladimír Jovovič, přichází Rafael Acosta.

81.

Považanec v hezké příležitosti! Tvrdou střelu má ale Nguyen znovu pod kontrolou.

81.

Fukala hlavičkuje, míč ale letí mimo tři tyče.

80.

Přímý volný kop pro Liberec. K míči se staví Jakub Pešek.

79.

Jovovič protlačil přihrávku mezi libereckými hráči do vápna na Trávníka, ten ale pálí vysoko nad.

76.

Jablonecký útok končí opět v rukavicích Filipa Nguyena.

75.

Jovovič hezky našel zprava nabíhajícího Doležala, ten ale v rychlosti nezpracoval míč ideálně.

75.

Žlutou kartu dostal Petar Musa.

74.

Mara se hned zapojil do hry, centruje do vápna na Hybše, ten ale kloudnou střelu nevymyslel.

73.

Střídání na straně domácích. Místo Romana Potočného přichází do hry Kamso Mara.

71.

Další jablonecký roh a Michal Trávník.

70.

K rohu se postavil Potočný, jeho přesný odkop míří na nabíhajícího Kačarabu, hlavička ale míří těsně vedle svatyně Hrubého.

69.

Liberec bude kopat roh. Ještě předtím ale krátké ošetření podstupuje Hovorka.

68.

Doležal zpracoval míč před Nguyenem, ten je ale i nadále stoprocentní a ničí jabloneckou šanci.

66.

A je tu gólová šance Jablonce! Trávníkův přesný centr našel Kratochvíla, ale Nguyen opět ukazuje svůj um a zachraňuje zatím bezbrankový stav.

66.

Standardka pro Jablonec. Připravuje se Trávník.

62.

Zajímavý liberecký brejk, Pešek zakončuje na vzdálenější tyč. Hrubý ale nemusí zasahovat, střela jde mimo.

62.

K rohovému kopu se staví Michal Trávník. Doležal dobře hlavičkoval, ale Nguyen chytá.

61.

Trávník rozehrával odpískanou standardku, odkop ale nebyl ideální a následná střela Považance míří mimo.

59.

Jablonec střídá. Miloš Kratochvíl střídá na hrací ploše Bogdana Vatajelu.

59.

Potočný směřoval zajímavou přihrávku na nabíhajícího Hybše, soupeři to ale nepovolili.

58.

Jablonecký Břečka dostal žlutou kartu.

58.

Nguyen vyboxoval střelu Jabloneckých.

55.

Po odkopnutém rohu se k míči dostal Kačaraba, po něm ještě pohotově pálil Hybš. Brankář Hrubý ale dokázal zasáhnout.

53.

Sobol výborně nasměroval míč na Vatajelu, který stihl zpracování. Jeho střela ale míjí vzdálenější tyč. Každopádně velmi hezká jablonecká akce.

52.

Liberecký Musa nabíhá zprava v příhodné šanci, ale je odpískán ofsajd.

50.

Vatajelu rozehrává rohový kop, ale Oscar odkopl míč do bezpečí.

49.

Musa fauloval, u míče znovu Jablonečtí.

48.

Hrubý rozehrává od své branky.

47.

Těsný aut, jako poslední se dotkl Sobol, vhazuje Liberec.

46.

Začíná druhý poločas.

45. +2

Konec prvního poločasu. Branka v první půlce Podještědského derby nepadla. Oba severočeské týmy si vypracovaly jednu příležitost, přesto se zatím strhující bitva na severu Čech nekoná.

45. +1

Oscar faulovaný Jovovičem.

45.

Vatajelu se po souboji s Oscarem skácel k zemi, kopačka soupeře mu zasáhla tvář.

43.

A je tu další trest. Žlutou kartu dostal Jakub Považanec za ostrý zákrok na Musu.

42.

Trávník v ofsajdu, přesto ale vystřelil a vysloužil si žlutou kartu.

40.

Přímý volný kop pro Liberec, do konce prvního poločasu zbývá zhruba pět minut.

39.

Trenér Petr Rada se zvedá z lavičky a hlasitě hlásí pokyny jabloneckému výběru.

38.

Holeš nezpracoval přihrávku, míč mu utíká do autu.

36.

Jablonečtí si teď nerozuměli a Hübschmanova přihrávka nenašla nikoho v zeleném dresu.

34.

Odpískaný první jablonecký ofsajd v zápase. Oba týmy jsou ale nyní podstatně aktivnější než v úvodních dvaceti minutách utkání.

31.

A i Liberec na druhé straně se probudil, Sýkora předvedl po výborném centru Hybše ukázkové nůžky. Míč prolétl těsně vedle brány Hrubého.

30.

První velká šance jabloneckého celku! Sobol přihrával dobře postavenému Doležalovi ve vápně. Hezkou fotbalovou šanci hostujícího týmu na poslední chvíli zastavil Karafiát.

29.

Hra začíná být nervózní, dohrávají se souboje, sudí jsou ve střehu.

28.

Malinský zůstává ležet po střetu s Hübschmanem a drží se za tvář.

27.

Břečka znovu atakován, tentokrát si na něj vyšlápl Malinský a opět se píská.

26.

Po faulu na Břečku se míč dostává k Jabloneckým.

24.

V jubilejním 50. derby pod Ještědem se zatím očekávaný boj nekoná. Nyní se hraje na polovině hřiště bez známek založení útočné akce.

22.

Žlutá karta pro Potočného.

21.

Holeš sprintuje zprava, rychlejší nohy ale předvedl Hübschman.

20.

Po dvaceti minutách utkání se stále hraje bez branek, ani jeden z týmů si v severočeském derby zatím nevypracoval gólovou příležitost.

18.

Považanec nedokázal odcentrovat, do cesty se mu postavil Fukala.

17.

Jablonec kope roh, míč mířený na bližší tyč ale nemířil na nikoho v zeleném. Brankář Nguyen měl celou situaci znepříjemněnou ostrým sluncem.

15.

Další rozehrávka hráčů v modrém, jsou ale pod tlakem, míč se vrací ke Nguyenovi.

14.

Míče se zmocnili znovu domácí, je tu ale další aut. I přes herní převahu se Liberci nedaří přiblížit se ke svatyni Hrubého.

12.

Liberečtí se snaží založit útočnou akci, ta ale končí domácím autem.

11.

Potočný vyhrál hlavičkový souboj, míč ale k bráně nenasměroval.

10.

Jablonec kope roh, centr na zadní tyč ale vyboxoval Nguyen.

8.

Karafiát se snaží zakončit v dobré pozici, v cestě mu ale stojí Hovorka.

7.

Potočný vystavil stopku Holešovi, u míče jsou Liberečtí.

7.

Jovovič nabíhá zleva, vpravo se mu nabízí spoluhráči, jablonecký hráč ale sprint nezvládl a podklouzl.

5.

Jovovič zůstává ležet do dohrání jednoho z domácích hráčů.

4.

Vatajelu byl sražen k zemi, je odpískán faul.

3.

Liberečtí přišli o míč v souboji na půlce, ani jeden tým není schopný zahájit útočnou akci.

--:--

Utkání právě začalo.

--:--

Sestava Jablonce: Hrubý – Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol – Hübschman – Jovović, Trávník, Považanec, Vatajelu – Doležal.

--:--

Sestava Liberce: Nguyen – Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš – Breite, Oscar – Potočný, Sýkora, Malinský – Musa.

--:--

Poslední vzájemné střetnutí Liberce s Jabloncem skončilo bezbrankovým výsledkem 0:0, blýskl se Filip Nguyen, který zneškodnil penaltu Jakuba Považance.

--:--

Hezké nedělní odpoledne, vítáme vás u textového on-line přenosu Podještědského derby.

"V druhé půli jsme většinu času dominovali. Máme bod zvenku, což je plusový bod. Z Liberce, který doma neztrácí body, v padesátém derby, navíc jsme udrželi nějaký odstup. Ceníme si ho," řekl jablonecký trenér Petr Rada.

První poločas nabídl hlavně boj. Jablonec měl chvílemi mírnou převahu, ale stejně jako soupeř, kterému scházel nejlepší jarní střelec Kozák, si v úvodním dějství vytvořil jedinou gólovou šanci.

Ve 30. minutě střílel hostující Doležal do odkryté branky a domácí zachránil za již překonaným gólmanem Nguyenem Karafiát. Na opačné straně se vzápětí položil do centru akrobaticky přes hlavu Sýkora a těsně minul.

Druhý poločas začal svižněji. V 54. minutě těsně minul hostující Vatajelu, na druhé straně po rohovém kopu Hybšovu střelu chytil brankář Hrubý, který nastoupil ke 150. ligovému duelu.

"V druhé půli jsem měl dvě velké šance a aspoň jednu musím proměnit. Jednou jsem byl sám před gólmanem, jednou mi to Vlasta (Hrubý) po rohu dobře chytil. Vůbec nevím, jak se tam dostal. Z tohohle pohledu jsem hrozně zklamaný, že jsem nedokázal dát gól," řekl Hybš.

V 62. minutě po dlouhém výhozu od libereckého gólmana Nguyena postupoval do brejku střídající Pešek, ale z úhlu jabloneckou branku minul. V 66. minutě Slovan podržel Nguyen, jenž vyrazil hlavičku střídajícího Kratochvíla zblízka. Na opačné straně pak rovněž hlavou minul Kačaraba. Jablonec byl v druhé půli aktivnější a tlačil se za výhrou.

Trávník však v 79. minutě přestřelil a Považancovu ránu vyrazil Nguyen. V 88. minutě pak domácí Kačaraba při obranném zákroku odvrátil centr těsně nad břevno vlastní branky a Jablonec nezvítězil ve 24. z celkových 25 ligových zápasů v Liberci.

"V druhé půli jsme většinu času dominovali, na šance jsme vyhráli. Trávník, Kratochvíl, Doležal. To nás teď venku trochu zlobí, že nedáme branku. Na to, že jsme hráli venku, jsme měli dost šancí," uvedl Rada.

"Musím přiznat, že na mých svěřencích byl vidět prohraný středeční pohárový zápas. Hlavně psychicky to zanechalo obrovské stopy a byl velký problém dát mužstvo psychicky do pořádku. Děkuji hráčům za to, že byli rovnocenným partnerem pro Jablonec. Každý ztracený bod nás mrzí, ale při těch okolnostech je remíza spravedlivá," dodal liberecký kouč Zsolt Hornyák.

27. kolo první fotbalové ligy:

Slovan Liberec - FK Jablonec 0:0

Rozhodčí: Houdek - Paták, Ratajová. ŽK: Potočný, Musa - Trávník, Považanec, Břečka. Diváci: 6856.

Liberec: Nguyen - Fukala, Kačaraba, Karafiát, Hybš - Potočný (73. Mara), Breite, Oscar, Malinský - Sýkora (56. Pešek) - Musa (84. Pázler). Trenér: Hornyák.

Jablonec: Hrubý - Holeš, Hovorka, Břečka, Sobol - Hübschman - Jovovič (83. Acosta), Trávník (88. Pilík), Považanec, Vatajelu (59. Kratochvíl) - Doležal. Trenér: Rada.

Hlasy po utkání Slovan Liberec - FK Jablonec (0:0):

Zsolt Hornyák (trenér Liberce): "Celkem dobrá oboustranná atmosféra. Naše mínus bylo, že jsme museli absolvovat ten prokletý MOL Cup s prodloužením. Musím přiznat, že na mých svěřencích byl ten středeční zápas vidět. Hlavně psychicky to zanechalo obrovské stopy a byl velký problém dát mužstvo psychicky do pořádku. Děkuji hráčům za to, že byli rovnocenným partnerem pro Jablonec. Co mě mrzí, že jsme neviděli branky. Byly tam náznaky. Jen mě trochu mrzí, že jsme trochu upustili od kombinačního fotbalu a nevytvořili jsme si tolik šancí co jindy. Jablonec hrozil rohovými kopy nebo standardkami. My jsme měli v druhé půli velmi dobrou šanci, kdyby Matěj Hybš lépe vyhodnotil situaci. Čekali jsme těžký boj, Jablonec má velmi kvalitní mužstvo. Každý ztracený bod nás mrzí, ale při těch okolnostech je remíza spravedlivá. Budeme se bít až do konce."

Petr Rada (trenér Jablonce): "Jeli jsme sem pracovat a myslím, že jsme zápas odpracovali. V prvním poločase to bylo vyrovnané utkání, my měli jednu velkou šanci Doležalem. V druhé půli jsme většinu času dominovali. Byli jsme častěji na soupeřově polovině, získávali jsme odražené míče. Domácí nesložili zbraně, bojovali, většinou nás zlobili ze standardek. Jednou nás podržel Vlasta Hrubý, ale v druhém poločase jsme na šance vyhráli. Trávník, Kratochvíl, Doležal. To nás teď venku trochu zlobí, že nedáme branku. Na to, že jsme hráli venku, jsme měli dost šancí. Máme bod zvenku, což je plusový bod. Ceníme si ho. Z Liberce, který doma neztrácí body, v padesátém derby, těžký a prestižní zápas, který jsme výkonnostně a fotbalově zvládli. Navíc jsme udrželi nějaký odstup. Když prohrajeme nebo remizujeme, hráčům moc neděkuji, ale dnes jsem jim poděkoval za aktivní hru hlavně v druhém poločase. Mrzí mě jen to, že kulisa byla hodně slabounká."