Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Polsko - Španělsko

Jsme velice kvalitní tým, ale trápí nás psychická odolnost, řekl prozatímní kouč Sparty Horňák

V zimě se připojil k A-týmu jako asistent, nyní se Michal Horňák ve Spartě posouvá ještě výš. Bývalá dlouholetá opora Letenských se stala po vyhození Zdeňka Ščasného prozatímním koučem, což považuje za obrovskou zodpovědnost. Cítí, že kádr je dostatečně kvalitní, jen potřebuje najet na vítěznou vlnu.

Michal Horňák (vlevo) a Zdeněk Ščasný na tréninku Sparty
zdroj: Twitter Sparta Praha

Osmačtyřicetiletý Horňák nahradil Zdeňka Ščasného, který byl kvůli špatným výsledkům odvolán. "Už jsem to (zodpovědnost) tak cítil, když jsem přicházel jako asistent," řekl v rozhovoru pro klubovou televizi bývalý obránce. "A teď to cítím ještě víc, protože budu zodpovídat za největší klub v České republice," dodal.

Horňák od roku 2014 působil na Letné jako trenér juniorky a k prvnímu týmu se jako asistent přesunul v zimní přestávce. Přímo tedy byl u toho, když Sparta po šesti výhrách z úvodu jara v posledních čtyřech kolech vyhrála jen jednou a v neděli utrpěla ostudnou domácí porážku 1:3 s předposlední Karvinou. V semifinále poháru navíc ve středu prohrála 0:3 se Slavií.

"Nevyrovnali jsme se s prvníma gólama, které jsme od Karviné a Slavie dostali. Na rozdíl od předchozích zápasů, kdy jsme to dokázali otočit, jsme se už nedokázali zvednout," řekl Horňák.

Je nám líto, video expirovalo.
Ščasný už není trenérem Sparty, tým převzal asistent Horňák

"Nezvládli jsme to psychicky, protože nejsme dost odolní. Máme šestnáctileté, devatenáctileté a jednadvacetileté kluky, kteří ještě mentálně nedorostli do takových kvalit, aby dokázali těžké zápasy otáčet opakovaně," prohlásil.

Horňáka čeká zápas v Opavě už v sobotu a to je podle něj jedině dobře. "Pro nás hraje čas. Kdyby se hrál týdenní cyklus, tak se v tom budou kluci patlat a přemýšlet o tom, takhle to nejde. Šok. Výměna trenéra a jdeme do dalšího zápasu, kde chceme vyhrát," uvedl.

Poslední výsledky Sparty podle Horňáka rozhodně neodpovídají kvalitě letenských hráčů. "Určitě jsme velice kvalitní tým, jen jsme nezvládli pár zápasů. To se musí změnit a musíme zase najet na vítěznou vlnu," prohlásil. "Dalším zápasem začíná nadstavba a to budou nejtěžší zápasy v sezoně. Do té doby se musíme připravit tak, abychom uhájili třetí místo," dodal.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy