Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Jsme šíleně dobří. Kdo si myslí opak, je pro mě blázen, myslí si Vaníček z Bohemians

Vládli statistice držení míče i v počtu střel. Gól však dát nedokázali. Fotbalisté Bohemians 1905 si tak připsali v nadstavbě v zápase se Slováckem bezbrankovou remízu a od první barážové pozice je už dělí pouze dva body. Záložník Antonín Vaníček však ve hře Pražanů problém nevidí. Spíše naopak. "Klokani" podle něj disponují velkou kvalitou, jen nedokáží dávat branky jako na tréninku.  

Antonín Vaníček z Bohemians 1905 (uprostřed) v utkání se Slováckem
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

"Vždyť jsme šíleně dobří. Jestli někdo řekne, že jsme špatní, tak je úplný blázen. Nevím, co musíme změnit. Na tréninku dáváme spoustu gólů, nevím proč nám to tam potom v zápase nepadá. Podle mě není třeba nic měnit, jen dát gól," řekl jednadvacetiletý Vaníček.

V úterý čeká Bohemians domácí souboj s Příbramí, která je na první pozici znamenající start v baráži. Díky triumfu 1:0 nad Karvinou se však tři kola před koncem skupiny o záchranu přiblížila Pražanům na rozdíl dvou bodů.

"Nevím, jestli to bude zápas sezony, ale je to zápas o všechno. Je to o dva body. Nikdo nečekal, že dneska (Příbram) vyhraje," uvedl Vaníček.

"Klokani" sice byli v utkání se Slováckem lepší, ale aktivitu nedokázali přetavit v branku. "Mrzí to strašně. Když se podívám zpětně, bavil jsem se o tom s Kamilem Vackem a ten řekl, že nikdy nikoho takhle netlačil, nikdy nikoho takhle nepřehrával. My je nepustíme do ničeho, bylo to snad 17:2 na střely a nedáme gól, takže to mrzí hrozně. Když začneme vyhrávat, budeme hrát úplně někde jinde," prohlásil Vaníček.

Sám v prvním poločase hostujícího gólmana Trmala prověřil dvakrát. "Měl jsem tam pár šancí, potom od Rudyho (Reitera) takovou kombinaci a prošlo mi to mezi nohama. Velcí hráči dávají góly, takže jestli chci být velký hráč, tak bych měl dát gól," konstatoval Vaníček.

V průběhu druhého poločasu se nad Ďolíčkem strhla průtrž mračen. "Nebylo to úplně příjemné. Ještě to byly velké kapky, chvilkami jsem si myslel, jestli to nejsou kroupy. Dohrával jsem zápas a přišel jsem si, jako když mám na sobě dvacetikilovou vestu, jak jsem měl těžký dres. Ale naši hru to nijak neovlivnilo, furt jsme hráli dobře," poznamenal Vaníček.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy