Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
České sportovní úspěchy

Jindřišek chyběl na natáčení gólových oslav. Slíbil jsem ji v zápase, usmíval se

Dostál svému slibu. Kapitán fotbalistů Bohemians 1905 Josef Jindřišek absentoval na točení gólových oslav každého hráče na sociální sítě "Klokanů", ale jak slíbil, předvedl ji v originále při nedělním zápase úvodního ligového kola proti Slovácku a pomohl k výhře 2:1. Ukončil tak své téměř tříleté čekání na soutěžní trefu. 

Josef Jindřišek z Bohemians 1905 se raduje z gólu
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Pražany vedoucí brankou Jindřišek nasměroval k výhře 2:1. "Ve čtvrtek jsem nemohl. Náš mluvčí mi říkal, že jsem jim zavařil. A já na to řekl, že to všichni uvidí v originále v neděli," usmíval se sedmatřicetiletý záložník.

V soutěžním zápase skóroval poprvé od listopadu 2015, kdy se z penalty prosadil na Slavii. "Na Slavii z penalty? Tak to je pěkně dlouho. Ale tehdy byl taky pěkný, do šibenice. I když tenhle byl hezčí. Naštěstí jsem od spoluhráčů v kabině nic takového neslyšel, jako kdy jsem dal naposledy gól nebo podobně. Sám jsem hrabal v paměti. Jsem rád, že to tam konečně padlo," uvedl Jindřišek.

V desáté minutě se k němu odrazil kousek za vápnem míč a Jindřišek jej z voleje tvrdou přízemní střelou poslal k tyči. "Byl jsem na odražený balon, kdyby se to vykulilo. Objevil jsem se ve správnou dobu na správném místě. Už jak jsem to trefil, tak jsem se pomalinku radoval. Sedlo mi to krásně, šlo to k tyči. Pak jen až se rozvlnila naše nová síť, tak jsem se rozeběhl," podotkl.

Při 302. startu v české lize si připsal osmnáctý gól a šlo o jeden z nejhezčích. "Je to z voleje, když to člověk trefí, většinou jsou tyhle góly pěkné. Jsou hezké góly, ošklivé góly, ale pořád je to za jeden gól. Cením si každého," prohlásil Jindřišek.

Měl o to větší radost, že se trefil z voleje. "Zaplaťpánbůh, protože sem tam trénujeme voleje na tréninku a docela mě to baví. Docela mi to tam padá. Když jsem jel ráno na rozcvičku, tak jsem si říkal v hlavě, že bych nechtěl být jen tréninkový hráč, který trefuje voleje z každé pozice, že bych chtěl i v zápase. Trochu mi i spadl kámen ze srdce," přiznal Jindřišek.

Jeho tým vedl po půli nad Slováckem 2:0, ale v závěru se o tři body strachoval. "Nezačali jsme druhou půli úplně podle představ, Slovácko nás zatlačilo. Pak jsme jim darovali penaltu. Strachovali jsme se až do konce. Trošku to pak člověk v hlavě má, abychom neudělali ještě nějakou chybu," sdělil Jindřišek.

Zatímco v minulé sezoně měli Bohemians za výhru od trenéra Martina Haška staršího za odměnu špekáčky, před tou novou přešli na svíčkovou. "Myslím, že trenér říkal, že bude svíčková. To je určitě lepší. Když bude pravá," dodal Jindřišek s úsměvem.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy