Následuje
ODM 2020: Hokej

Ještě formality a nic nebrání tomu, aby Dočkal nastoupil proti Baníku. Jako kapitán, potvrdil Ščasný

Stejně jako před týdnem při utkání s Bohemians 1905 sledoval i tentokrát osobně zápas Sparty s pražskou Duklou záložník Bořek Dočkal. Ten se už vyvázal ze smlouvy v čínském klubu Che-nan Ťien-jie a s vedením AC ladí poslední detaily svého příchodu na Letnou. Podle trenéra Sparty Zdeňka Ščasného by tak nemělo nic bránit v cestě tomu, aby Dočkal nastoupil do nedělního domácího šlágru s Baníkem Ostrava. A nejspíš hned jako kapitán.

Bořek Dočkal
zdroj: ČTK autor: Dalibor Glück

Stál vedle Lukáše Váchy a v poklidu naproti hlavní tribuně na Julisce pozoroval, jak si Sparta počíná proti Dukle. Od prvních minut utkání však bylo jasné, co Letenským chybí nejvíce: dirigent hry. Dočkal tento požadavek nadmíru splňuje.

Podpis smlouvy ve Spartě by měl být otázkou následujících několika málo dní. "Já ho vidím denně na tréninku, kromě té doby, co byl v Číně si to vyřídit. Jinak je to spíš otázka na naše vedení," řekl Ščasný v pořadu Dohráno Plus.

Jedním dechem ale dodal, že Dočkal na zápas s Baníkem bude stoprocentně připravený. "Teď samozřejmě záleží na vyřízení všech formalit. Nic nebrání tomu, aby nastoupil," dodal Ščasný.

Dočkalův návrat do Sparty je blízko

Sparta je po vítězství nad Duklou 3:2 v tabulce třetí, a pakliže by v neděli zvládla i utkání proti Ostravě, která jí dýchá na záda, udržela by si současné místo v tabulce. "Pokud se to všechno dotáhne papírově, není moc na co čekat a co řešit," prohlásil Ščasný.

Dočkal se Spartou absolvoval celou zimní přípravu. Přestože ještě před pár týdny byl jeho návrat do Prahy takřka vyloučen, situace se razantně změnila, ačkoli jednání s Číňany byla náročná.

Na Letné působil Dočkal od srpna 2013, ze Sparty odešel před dvěma lety. Byla to citelná ztráta, protože reprezentační opora byla klíčovým hráčem a tvůrcem hry. Přesně to si od něj vedení Sparty slibuje i nyní.

"Všichni víme, že Bořek, než odcházel, tak hrál v záloze buď uprostřed, nebo ze strany. Na jednom z těchto postů ho samozřejmě můžeme čekat v tom dalším zápase," doplnil Ščasný.

Zdeněk Ščasný
zdroj: ČTK autor: Glück Dalibor

Dočkal se zároveň stane součástí skupiny kapitánů Sparty, do níž patří třeba záložník Martin Frýdek či stoper Costa. "Skupina určitě zůstane, on bude jedním z nich," potvrdil trenér Letenských.

Ščasný tak vždy před zápasem určí, kdo si vezme kapitánskou pásku. Nezastírá však, že pokud by Dočkal byl v základní sestavě právě na utkání s Baníkem, kapitánství by měl jisté. "Nezastíráme, že v tom dalším zápase by to byl on," potvrdil Ščasný v rozhovoru pro ČT sport.

Dočkal dosud za Spartu odehrál celkově 146 soutěžních utkání, v nichž si připsal 32 gólů a 54 asistencí. V roce 2014 devětatřicetinásobný reprezentant pomohl klubu k zatím poslednímu mistrovskému titulu i triumfu v domácím poháru.

Dohráno plus: Dozvuky utkání Plzeň - Slavia a rozbor klíčových momentů
Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy