Následuje
Branky, body, vteřiny

Ještě devět bodů, jinak budou pokuty. Slávisté dostali ultimátum

Praha - Do konce podzimu musí mít na svém kontě 21 bodů, jinak hráči Slavie spolu s realizačním týmem zaplatí pokuty. Po skvělém vstupu do sezony totiž sešívaní prohráli posledních pět utkání a jsou až desátí. Ze zbývajících šesti kol v průběhu podzimního programu tak musí získat devět bodů.

Zklamaný Martin Latka (v pozadí Jakub Brabec)
zdroj: ČTK autor: Roman Vondrouš

"Zvažovali jsme více různých variant včetně okamžitých sankcí, ale nakonec jsme zvolili tu, která nám hlavně pomůže zmobilizovat síly. V tuto chvíli tak ještě nepřistoupíme k pokutám, ale pro zbytek podzimní části sezony jsme si vytkli minimální bodový zisk ze zbývajících šesti podzimních zápasů," uvedl slávistický trenér Miroslav Beránek.

Pražané mají po deseti kolech na desátém místě ligové tabulky dvanáct bodů, a aby dodrželi úkol od vedení, potřebují naplno bodovat aspoň v polovině zbylých podzimních zápasů. "Někomu se to může zdát hodně, někomu třeba málo. Podle mě to odpovídá situaci, v jaké se nacházíme. Ale samozřejmě uděláme všechno pro to, abychom těch bodů nasbírali ještě víc a připravili si lepší výchozí pozici pro jaro," podotkl Beránek.

"Pokud bodový cíl nedodržíme, budou na tom výrazně finančně zainteresováni hráči společně i s realizačním týmem. Je to vlastně taková odložená, podmíněná pokuta, která by měla být dobrou motivací pro zbývající podzimní zápasy. Vyhlašujeme mobilizaci. Hráči, vedení a celý klub," dodal Beránek.

Slávisté po jeho červnovém příchodu začali novou sezonu skvěle a po pěti kolech a výhře nad Plzní vedli tabulku nejvyšší soutěže. Jenže pak přišla série pěti ligových porážek po sobě, která vyvrcholila víkendovou prohrou 0:1 na půdě tehdy poslední Jihlavy. Pražané navíc vypadli z Poháru FAČR s druholigovým Žižkovem.

Sestřih utkání Vysočina Jihlava - Slavia Praha
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy