Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
VK UP Olomouc - Grupa Azoty Chemik Police

Je to zaplacené, naznačil Baluta gestem po vyloučení. Disciplinární komise s ním nyní zahájila řízení

Zákaz startu ve dvou ligových zápasech už má po vyloučení v zápase s Plzní jistý, Alexandru Baluta ale může dostat ještě další trest. Disciplinární komise Ligové fotbalové asociace se záložníkem Liberce zahájila řízení kvůli jeho gestu. Po červené kartě frustrovaný rumunský středopolař naznačil mnutím prstů směrem rozhodčímu, že je duel ovlivněný penězi.

Alexandru Baluta
zdroj: ČTK autor: Petrášek Radek

Zatím dostal Baluta dvouzápasový trest za vyloučení a čtvrté žluté napomínání v sezoně.

Baluta byl vyloučen za stavu 1:1 po dvou žlutých kartách v rozmezí necelých tří minut. Nejprve ho rozhodčí Zbyněk Proske v 29. minutě napomenul za protesty proti neudělení druhé žluté karty plzeňskému Romanu Hubníkovi a druhou kartu dostal chvíli nato po přišlápnutí achilovky domácímu Joelu Kayambovi.

Výkon sudích řešil i nový Fotbal fokus podcast:

Podle komise rozhodčích Proske duel nezvládl a chyboval, když neudělil Hubníkovi druhou žlutou kartu. Plzeň přesilovku využila a Liberec v 16. ligovém kole po otočení skóre porazila 4:1. Komise rozhodčích Proskemu a asistentovi Davidu Hockovi zastavila činnost do konce podzimní části sezony.

Disciplinární komise zatím Balutovi udělila klasický jednozápasový trest za vyloučení po dvou žlutých kartách stejně jako Michaelu Ugwuovi z Bohemians 1905; další kolo bude muset rumunský fotbalista vynechat kvůli tomu, že dostal čtvrtou žlutou kartu v sezoně. O dalším případném potrestání rozhodne komise na příštím zasedání za 14 dní po reprezentační přestávce.

Komise na zasedání také udělila několik pokut vesměs za nesportovní chování a výtržnosti fanoušků. Sparta musí zaplatit 60 tisíc korun, Slavia o deset tisíc méně a Ostrava, Bohemians 1905 a Opava po 20 tisících.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy