Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Rakousko

Je to ostuda, řekl o prohře s Karvinou Frýdek. Costa chápal ironické popěvky fanoušků

Když v závěru bylo jasné, že místo výhry a tří bodů nečekaně s Karvinou doma prohrají 1:3, z ochozů se začalo linout ironické "Hoši, děkujeme." Obránce Sparty Costa to ale příznivcům nijak nezazlíval. Naopak je chápal. Jeho spoluhráč Martin Frýdek dokonce výkon i výsledek označil za ostudu. Oba se také shodli, že Pražané musí představení rychle hodit za hlavu.

Martin Frýdek
zdroj: ČTK autor: Lebeda Pavel

"Ano, pokud se ptáte, je to ostuda. S Karvinou bychom neměli prohrát. Už ale musíme myslet na středu, změnit v naší hře se musí skoro všechno," řekl Frýdek.

"Musíme zápas rychle nechat za sebou a dát se rychle do kupy. Musíme držet pospolu. Prohráli jsme jako tým, ne kvůli individuálním chybám. Musíme se dát rychle dohromady a být na Slavii připraveni," doplnil obránce Costa Nhamoinesu, který dnes vedl Spartu jako kapitán.

Letenští s Karvinou prohráli v lize poprvé a doma v nejvyšší soutěži utrpěli teprve druhou porážku z posledních 25 zápasů. "Od začátku se pro nás všechno vyvíjelo špatně. Nedokázali jsme podržet míč, zápas jsme neměli pod kontrolou, nevytvářeli si ani šance. Bylo to od nás opravdu špatné utkání," řekl Costa.

"Snažili jsme se to ve druhém poločase otočit, měli i velkou šanci, ale když jsme dostali rychle třetí gól, opět nás to srazilo. Snaha tam od nás byla, ale ztráceli jsme moc míčů. Neměli jsme dění na hřišti pod kontrolou, a to není náš způsob hry," dodal zimbabwský obránce.

Ani se nezlobil na fanoušky, že v závěru ironicky děkovali hráčům i trenérovi za výkon. "Já fanoušky chápu. Přijdou, chtějí nás vidět a podporují, čekají dobrý zápas a vítězství. Pokud pak ale vidí to, co jsme předvedli dnes, pak chápu jejich vztek," uvedl Costa.

Zatímco sparťané nechápali svůj špatný výkon, Karvinští byli nadšení ze zisku tří bodů v boji o záchranu. "Nechci hodnotit domácí hru. Myslím, že jsme zde vyhráli díky tomu, jak jsme se zde prezentovali," uvedl autor dvou branek Tomáš Wágner.

"Dali jsme rychlý gól, dokázali jsme být produktivní a to dokáže zaskočit i Spartu. Pokaždé chceme ze sebe dostat to nejlepší, jde o každý bod a ty dnešní tři jsou pro nás zvlášť cenné," dodal Wágner.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy