Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
BBV po 25 letech

Janošek jde z Plzně na hostování do Mladé Boleslavi, Viktoria získala ze Žiliny Argentince Díaze

S rozehráním Pavla Buchy v Mladé Boleslavi to Plzni vyšlo ideálně a o podobný scénář se pokusí i s Dominikem Janoškem. Viktoria jednadvacetiletého záložníka do středočeského klubu poslala na půlroční hostování bez opce. Západočeši naopak na hostování s opcí získali Argentince Ivána Díaze ze Žiliny, kde ho v minulosti trénoval kouč Plzně Adrián Gula.

Dominik Janošek z Plzně (vpravo) v zápase proti Karviné
zdroj: ČTK autor: Chaloupka Miroslav

Viktoria získala Janoška v létě 2018 ze Slovácka, kde ho ještě rok nechala hostovat. Reprezentant do 21 let po příchodu do Plzně loni na podzim v deseti ligových utkáních zaznamenal jednu asistenci. Janošek celkem v nejvyšší soutěži zasáhl do 49 zápasů, vstřelil dvě branky a přidal dvě gólové přihrávky.

"Dominik je bezesporu talentovaný hráč, s nímž máme dlouhodobé plány, a také proto jsme s ním během soustředění prodloužili smlouvu do roku 2023. Po dohodě s trenérem i hráčem jsme vyhodnotili, že bude pro jeho vývoj nejlepší, když bude během jara pravidelně nastupovat a sbírat další ligové zkušenosti," uvedl generální manažer plzeňského klubu Adolf Šádek.

Brněnský odchovanec Janošek se vydá podobnou cestou jako jiný plzeňský záložník Pavel Bucha. Ten se během podzimního hostování v Boleslavi blýskl šesti ligovými brankami a čtyřmi asistencemi a patřil k oporám Středočechů. V zimě se jednadvacetiletý Bucha vrátil do Viktorie a na jaře by měl patřit do základní sestavy.

Situaci v Plzni i Boleslavi řešil Fotbal fokus podcast:

Díaz za Žilinu celkem odehrál 129 soutěžních utkání, vstřelil pět gólů a přidal 12 asistencí. V sezoně 2016/17 s Gulou na lavičce MŠK pomohl k mistrovskému titulu.

"Ivána znám velmi dobře, jde o pracovitého a technického hráče. Věřím, že pomůže zvýšit konkurenci v našem týmu," řekl slovenský kouč Gula, který bývalého záložníka rezervních týmů River Plate a Estudiantes trénoval také v Trenčíně.

"Viktoria má obrovský zvuk, jde o špičkový klub. Je to pro mě nová výzva a chtěl bych se prosadit a přispět k týmovému úspěchu. Za tuto šanci jsem vděčný a budu se chtít ukázat v tom nejlepším světle," uvedl Díaz.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy