Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
M ČR v bleskovém šachu 2019

Jablonecká cesta inspiruje jen zčásti. Sparta, Plzeň ani Slavia zatím platy nesnižují

K Jablonci a Mladé Boleslavi, které po dohodě s hráči kvůli pandemii koronaviru dočasně snížily platy, se zatím další české ligové kluby nepřidaly. Některé z nich, například Opava, ale připustily, že o tomto kroku vážně uvažují.

Ve fotbalovém světě mají peníze výraznou roli
zdroj: imago sportfotodienst autor: imago sportfotodienst

"Situace není jednoduchá a postupně se otázkou výplat a vůbec financováním budou zabývat všechny kluby napříč Evropou. U nás ve Viktorii se o tomto tématu budeme samozřejmě také v následujících dnech bavit a hledat určité varianty, v tuto chvíli žádné konkrétní řešení není na stole," uvedl generální manažer Viktorie Plzeň Adolf Šádek.

Ani vedoucí Slavia zatím snižování hráčských platů neohlásila. "Současnou situaci pochopitelně pozorně sledujeme. Sledujeme prognózy vývoje pandemie a řešení v jednotlivých evropských ligách. Je jednoznačné, že koronavirus a aktuální situace omezí klubové plány v oblasti rozvoje a budeme šetřit," řekl mluvčí sešívaných Michal Býček.

O snižování hráčských mezd dosud neuvažovaly ani další pražské ligové kluby Sparta a Bohemians 1905. "K ničemu takovému jsme zatím nepřistoupili, s hráči jsme o tom doposud vůbec nejednali," konstatoval tiskový mluvčí Sparty Ondřej Kasík. "O snížení platů klub zatím neuvažoval, ani od hráčů zatím iniciativa nepřišla," doplnil mluvčí Bohemians Petr Koukal.

Úsporná opatření v Opavě?

Naopak v Opavě je dočasné snížení hráčských platů aktuálně na stole. "Budeme to řešit. Do úvahy připadají dvě tři alternativy a zvažujeme, která bude nejvhodnější. Nějaká úsporná opatření nicméně přijít musejí," přiznal ředitel klubu Jaroslav Rovňan.

Opavský Jan Žídek
zdroj: ČTK autor: Pancer Václav

V Ostravě zatím rozhodnutí nepadlo. "Je to samozřejmě jedna z věcí, kterou v kontextu celkové situace s vývojem pandemie řešíme. Pořád je rozhodující nejistota, jak dlouho to může trvat, jak dlouho potrvá přerušení ligy, zda se vůbec začne hrát. Zabýváme se i touto možností, ale zatím je to všechno v rovině úvah," uvedl výkonný ředitel Baníku Michal Bělák.

Podobně jsou na tom ve Zlíně či v Liberci. "Situaci bedlivě sledujeme a jednáme s našimi obchodními partnery. Do konce týdne se sejdu s majitelem klubu panem Červenkou a zaujmeme nějaké stanovisko," řekl zlínský generální manažer Zdeněk Grygera.

Redukci hráčských mezd dosud neřešili ani v Teplicích, kde stále doufají, že se soutěž v nějakém režimu dohraje, a Jablonec s Mladou Boleslaví zatím neplánují následovat ani čtveřice Olomouc, Příbram, Slovácko, České Budějovice.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy